Kvitová postoupila v Montrealu do 3. kola

Sport
9. 8. 2012 09:48
Petra Kvitová na turnaji v Montrealu.
Petra Kvitová na turnaji v Montrealu.

Tenistka Petra Kvitová v prvním utkání po olympijských hrách, kde vypadla ve čtvrtfinále, porazila v druhém kole turnaje v Montrealu 4:6, 7:6 a 6:0 Ksenii Pěrvakovou z Kazachstánu.

Pátá nasazená Kvitová nebyla po přechodu z londýnské trávy na tvrdý povrch daleko od vyřazení. Po prohraném prvním setu ztratila v druhé sadě za stavu 5:5 servis a Pěrvaková podávala na vítězství v zápase. Česká favoritka si však v následujícím gamu vzala servis zpět a ve zbytku duelu už dominovala.

Dvaasedmdesáté hráčce světa nedovolila Kvitová v tie-breaku ani jeden bod a jednadvacetileté soupeřce pak v třetím setu nadělila "kanára". Ve třetím kole se česká tenisová jednička utká s lepší z duelu Marion Bartoliová - Pcheng Šuaj.  

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025
Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ