Kvitová s Berdychem vstoupili do Hopmanova poháru vítězně

Sport
2. 1. 2012 09:34
Petra Kvitová.
Petra Kvitová.

Čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych vstoupili vítězně do Hopmanova poháru. Nejvýše nasazený pár soutěže smíšených dvojic v Perthu porazil Bulharsko 2:1 na zápasy. Češi rozhodli už po dvouhrách a v závěrečné smíšené čtyřhře prohráli po třech nevyužitých mečbolech.

První bod získala wimbledonská vítězka Kvitová, která si poradila s Cvetanou Pironkovovou 6:4 a 6:2. Sedmý hráč světa Berdych měl s Grigorem Dimitrovem mnohem více práce, ale nakonec dokázal zvítězit 6:4, 6:7 a 6:3.

Hopmanův pohár, tenisový turnaj smíšených dvojic v Perthu (Austrálie)

Skupina A: ČR - Bulharsko 2:1
Kvitová - Pironkovová 6:4, 6:2, Berdych - Dimitrov 6:4, 6:7 (8:10), 6:3. Kvitová, Berdych - Pironkovová, Dimitrov 6:2, 3:6, 9:11.

 

Dánsko - USA 2:1
Nielsen - Fish 6:4, 6:7 (5:7), 4:6, Wozniacká - Matteková-Sandsová 7:6 (7:4), 6:2, Wozniacká, Nielsen - Matteková-Sandsová, Fish 7:5, 6:3

V první sadě vzala Kvitová soupeřce podání v šesté hře a sama odvrátila všechny brejkboly. V druhém setu získala od stavu 1:2 pět her v řadě. Po zápase si však stěžovala na bolavou achilovku. "Občas to vystřeluje až do lýtka a po zápase trochu cítím namožené předloktí, protože míčky jsou tady tvrdší," vysvětlovala.

Berdych mohl zápas vyhrát ve dvou setech, ale dva mečboly ve zkrácené hře druhé sady Dimitrov odvrátil skvělými servisy. V třetím setu semifinalista Turnaje mistrů Berdych získal ve čtvrté hře důležitý brejk a zápas už nepustil.

"Grigor hrál výborně a bude letos nebezpečný," ocenil Berdych v rozhovoru na dvorci Bulhara. "A já jsem nadšený, že jsem rok začal výhrou, protože člověk nabere sebejistotu. Předvedl jsem na první zápas solidní hru, což těší," doplnil.

V závěrečném mixu si Berdych s Kvitovou vyzkoušeli možné partnerství pro olympijské hry a navzdory dobrému úvodu prohráli 6:2, 3:6 a 9:11. Český pár vedl v rozhodujícím supertiebreaku už 9:6 a měl tři mečboly, Bulhaři však ziskem pěti míčů za sebou výsledek otočili a upravili celkové skóre.

"Napoprvé to nebylo špatné," zhodnotila Kvitová v rozhovoru na kurtu svůj premiérový zápas po Berdychově boku. "Z mé strany to nebyl v závěru moc vydařený výkon. Ale vyhráli jsme, a to je nejdůležitější," shrnul za oba Berdych, který se tak nedočkal výhry ve smíšené čtyřhře na Hopman Cupu ani na sedmý pokus.

Druhý a nejspíš náročnější zápas čeká českou dvojici ve středu, kdy nastoupí proti americkému páru Bethanie Matteková-Sandsová, Mardy Fish.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ