Kvitová v Miami zostudila Ivanovičovou dvěma kanáry

Sport
24. 3. 2014 23:43
Petra Kvitová.
Petra Kvitová.

Petra Kvitová si zahraje na elitním turnaji v Miami poprvé čtvrtfinále. Čtyřiadvacetiletá tenistka sice prohrála s Anou Ivanovičovou úvodní set, jenže pak bývalou světovou jedničku zostudila dvěma "kanáry" a může se těšit na zápas s ruskou hvězdou Marií Šarapovovou.

Světová osmička Kvitová startuje v Miami posedmé, ale dosud nikdy neprošla dále než do třetího kola. Až letos se jí daří. Zápas s Ivanovičovou začal se zpožděním kvůli dešti, česká fedcupová vítězka se rozjížděla pomaleji a v šestém gamu neudržela servis. Úvodní set prohrála 3:6, jenže pak se rozjela a získala 12 her v řadě. Ivanovičová se na nic nezmohla, po hodině a čtvrt odešla s debaklem.

S další někdejší světovou jedničkou Šarapovovou se Kvitová na okruhu WTA utká po dvou letech, na tvrdém povrchu jako v Miami hrály naposledy proti sobě v lednu 2012 na Australian Open. Ve vzájemné bilanci vede Ruska 4:2, jenže ve finále Wimbledonu před třemi lety byla úspěšnější česká jednička. Šarapovová v osmifinále předvedla podobný obrat, Belgičanku Kirsten Flipkensovou porazila 3:6, 6:4 a 6:1.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Luis M. Alvarez

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ