Murray nepřestane bojovat, Británie čeká dál

Sport
31. 1. 2011 17:00
Andy Murray musí na svůj první grandslam čekat dál.
Andy Murray musí na svůj první grandslam čekat dál.

Dlouhodobě patří mezi čtyři nejlepší tenisty světa. Andy Murray však na rozdíl od Rafaela Nadala, Rogera Federera a Novaka Djokoviče nikdy nevyhrál grandslamový titul. Naposledy neuspěl o víkendu v Austrálii.

Nejen třiadvacetiletému Britovi se tak i nadále v hlavě honí pořád stejná otázka: Dokážu někdy vyhrát velký titul? Murray byl třikrát ve finále a třikrát odešel jako poražený, když ještě neuhrál ani set. Dvakrát s Federerem, jednou s Djokovičem.

"Budu i nadále tvrdě makat a ještě se pokusím se zlepšit. Teď to ale pro mě bude několik dní hodně těžké, to je jasné," soukal ze sebe po nedělní prohře 4:6, 2:6 a 3:6 se srbským šampionem smutný Murray.

Ten ve finále neuspěl poprvé v roce 2008 na US Open, kdy podlehl Federerovi. Podruhé se pak na grandslamu dostal do finále před rokem v Austrálii, kde ale opět nestačil na fenomenálního Švýcara.

"Každý, kdo se podívá třikrát do finále, by alespoň jednou rád vyhrál. Mně se to ale zatím nepodařilo. Co se dá dělat, samozřejmě bych raději vyhrál jeden, než ve třech neuspěl," nezapíral před novináři Murray.

Nejde ale pouze o něho. K rodákovi z Dunblane vzhlížejí celá Británie, které čeká na mužského grandslamového vítěze od roku 1936. Tehdy slavil na US Open Fred Perry.

"Jak už jsem řekl , není to něco, kvůli čemu bych se v noci budil. Samozřejmě, že bych jednou na grandslamu rád vyhrál, ale když se tak nestane, tak se tak prostě nestane," dodal Murray, který bude letos na domácím Wimbledonu opět pod velkým tlakem.

Autor: - fit - Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Sportovní skandál na Ukrajině. Elitní skokanka do vody bude reprezentovat Rusko

Sport
Aktualizováno: 6. 12. 2025 10:54
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV