Murray před Turnajem mistrů válí. Vyhrál už třetí turnaj v řadě

Sport
30. 10. 2016 16:24
Andy Murray má před Turnajem mistrů formu jako hrom
Andy Murray má před Turnajem mistrů formu jako hrom

Britský tenista Andy Murray potvrdil skvělou podzimní formu triumfem na halovém turnaji ve Vídni a zvýšil tlak na pozici světové jedničky Novaka Djokoviče. Olympijský vítěz z Ria zdolal ve finále 6:3, 7:6 Jo-Wilfrieda Tsongu z Francie a získal titul na třetím turnaji za sebou.

Devětadvacetiletý Murray vyhrál před cestou do Vídně turnaje v Pekingu a Šanghaji a přemožitele nenašel ani v rakouské metropoli. Tsongu porazil popáté za sebou a v jedenáctém letošním finále získal sedmý titul a celkově 42. v kariéře.

Murray se už příští týden může dostat poprvé v životě na nejvyšší pozici světového žebříčku před dosavadního suveréna Djokoviče. Ve skvělé formě hrající Skot k tomu potřebuje vyhrát turnaj série Masters v Paříži a Srb musí vypadnout dřív než ve finále.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ