Murray se dočkal, na challengeru slaví první výhru od operace

Sport
26. 8. 2019 20:27
Andy Murray.
Andy Murray.

Britský tenista Andy Murray oslavil první vítězství ve dvouhře po návratu po operaci kyčle. Na challengeru Rafa Nadal Open na Mallorce deklasoval bývalý první hráč světa francouzského mladíka Imrana Sibilleho 6:0, 6:1.

Dvaatřicetiletý Skot absolvoval na okruhu ATP ve dvouhře dva turnaje, v Cincinnati ani ve Winston-Salemu neuspěl. Na případné pětisetové grandslamové bitvy se ale necítil, proto se místo startu na US Open rozhodl odehrát několik podniků nižší kategorie. Na challengeru hrál naposledy před 14 lety.

Murray, jenž se kvůli dlouhé zdravotní pauze propadl v žebříčku na 328. místo, strávil v Nadalově rodišti Manacoru na kurtu se sedmnáctiletým soupeřem jen 42 minut. První game Sibillemu věnoval až za stavu 5:0 ve druhém setu, poté duel s přehledem dopodával.

Autor: ČTK Foto: ČTK/PA/Mike Egerton

Další čtení

ilustrační foto

Messi: Tohle byl zápas, který všichni Argentinci chtěli za každou cenu vyhrát

Sport
16. 7. 2026

Wimbledon ovládl české obrazovky: Triumf Noskové sledovalo 764 tisíc diváků

Sport
12. 7. 2026

Van der Poel si v úniku dojel pro etapové vítězství na Tour de France

Sport
12. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ