Na Prague Open <span>triumfovala Rakušanka</span> Bammerová

Sport
19. 7. 2009 17:00
Rakušanka Sybille Bammerová vyhrála tenisové ECM Prague Open.
Rakušanka Sybille Bammerová vyhrála tenisové ECM Prague Open.

Rakušanka Sybille Bammerová vyhrála tenisové ECM Prague Open.Rakouská tenistka Sybille Bammerová vyhrála turnaj ECM Prague Open, dotovaný částkou 220.000 dolarů. Turnajová dvojka porazila ve finále nejvýše nasazenou Francesku Schiavoneovou z Itálie 7:6, 6:2 a získala druhý titul ve dvouhře v kariéře. Z Prahy si odveze také šek na 37 tisíc dolarů.

Devětadvacetiletá Bammerová, matka dcery Tiny, která příští týden oslaví osmé narozeniny a byla s rakouskou tenistkou v Praze, má dál stoprocentní úspěšnost ve finále turnajů okruhu WTA. Poprvé získala titul předloni v Pattayi a nyní vyhrála také na Štvanici.

Trofej Bammerové předal wimbledonský vítěz Pat Cash z Austrálie, který v Praze hrál před finálovým duelem exhibici s Henrim Lecontem. "To bylo milé. Potkala jsem se s ním poprvé, předtím jsem ho vídala jen v televizi, když ještě hrával," řekla Rakušanka po finále.

Broušený pohár ale ihned putoval do náruče její dcery Tiny. "Dcera je moc nadšená," usmála se devětadvacetiletá rodačka z Lince. "Když jsme sem přijely, tak mi popřála, abych vyhrála trofej. Každý zápas tady byl ale těžký a mohla jsem prohrát třeba v prvním kole, ale nakonec jsem opravdu vyhrála," dodala jedna z mála tenisových matek.

Jednatřicátá hráčka světa cestou za vavřínem na Prague Open vyřadila dvě domácí tenistky. Ve čtvrtfinále skoro po třech hodinách zdolala Lucii Hradeckou a v semifinále, které začalo v sobotu a dohrávalo se před finále, zarmoutila rovněž Ivetu Benešovou.

Italka Francesca Schiavoneová a Rakušanka Sybille Bammerová s dcerou.Čtyřhru vyhrály sestry Bondarenkovy

Ani čtyřhra neměla na tenisovém turnaji ECM Prague Open české vítězky. Barbora Záhlavová-Strýcová s Ivetou Benešovou totiž ve finále nestačily na sestry Katerynu a Aljonu Bondarenkovy, s kterými prohrály rychle po setech 1:6 a 2:6.

"Mrzí mě, že to bylo ani ne za hodinu hotový. Měly jsme šance v prvním setu, ale nic se nedařilo," řekla Záhlavová-Strýcová. Benešová, která hraje se Záhlavovou-Strýcovou čtyřhru pravidelně a loni získaly titul ve Stockholmu, nastupovala do finále čtyřhry po neúspěšném semifinále dvouhry.

 Tenisový turnaj ECM Prague Open (antuka, dotace 220.000 dolarů)
Dvouhra - finále: Bammerová (2-Rak.) - Schiavoneová (1-It.) 7:6(4), 6:2.
Čtyřhra - finále: A. Bondarenková, K. Bondarenková (2-Ukr.) - Benešová, Záhlavová-Strýcová (1-ČR) 6:1, 6:2.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ