Nadal chce očistit sport, zveřejnil by informace o kontrolách

Sport
9. 2. 2013 12:31
Španělský tenista Rafael Nadal.
Španělský tenista Rafael Nadal.

Španělský tenista Rafael Nadal je přesvědčen, že informace o počtu dopingových kontrol u sportovců by měly být veřejně dostupné. Podle něj by to sportu pomohlo získat zpět důvěru, kterou ztratil po aféře bývalého cyklisty Lance Armstronga, jenž se přiznal k dlouholetému užívání zakázaných látek a přišel kvůli tomu mimo jiné o sedm triumfů na Tour de France.

"Nemusíme všichni platit za hříchy jednotlivců," řekl Nadal novinářům na turnaji ve Viňa del Mar, kde se vrátil na kurty po osmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena. Během vynucené pauzy prý prodělal šest dopingových kontrol krve a moči.

"Osm měsíců jsem nehrál a testů bylo dost. Nevidím důvod, proč bych se měl obhajovat. Lidé by měli vědět, kolika kontrolami jsem prošel. Ty informace by měly být veřejně dostupné," uvedl vítěz jedenácti grandslamových titulů.

"Důležité je, aby podvodníci byli potrestáni. Armstrong sport poškodil, zejména cyklistiku. Proto by měl sport chtít očistit svou pověst a kontroly zveřejňovat," přidal Nadal. "Takže ať testují podle libosti, ale ať při tom také sportovce respektují. Z vlastní zkušenosti vím, že tomu tak vždycky nebylo," dodal.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Viktorku Plzeň koupí miliardář Strnad. Úřad mu to posvětil, cena je tajná

Sport
Aktualizováno: 7. 11. 2025 14:50

Jak sázení mění český sport: Dominance sponzorů mění hru i pro fanoušky

Sport
7. 11. 2025

Betano má dalšího milionáře! Už druhý výherce bere milionovou výhru

Sport
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ