Nadal nezklamal. Poprvé si zahraje ve finále

Sport
11. 9. 2010 21:06
Rafael Nadal bude hrát na US Open o titul.
Rafael Nadal bude hrát na US Open o titul.

Španělský tenista Rafael Nadal postoupil poprvé v kariéře do finále US Open, když porazil Rusa Michaila Južného po setech 6:2, 6:3 a 6:4. Nasazená jednička navíc neztratila na turnaji v New Yorku jediný set a má velkou šanci získat třetí grandslamový titul za sebou během jednoho kalendářního roku.

To se naposledy povedlo v roce 1969 Australanovi Rodu Laverovi. Nadal kraloval nejprve na své oblíbené antuce při Roland Garros, v červenci si pak zajistil druhé prvenství ve Wimbledonu, když ve finále zdolal Tomáše Berdycha.

Utkání s Južným mělo jednoznačný průběh. Ruský tenista si sice v úvodu všech tří setů udržel servis, jeho soupeř ale hned při další příležitosti získal brejk a navíc při vlastním podání nepřipustil komplikace. Južnyj za téměř beznadějného stavu v třetím setu ještě přitvrdil údery a dokonce proměnil brejkbol na 4:4.

V klíčové deváté hře však skončil jeho bekhendový volej pouze na pásce a Nadal svou další šanci proměnil v postup do finále. V tom si zahraje buď proti Rogeru Federerovi, nebo proti Novaku Djokovičovi.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Ester Ledecká

Od bronzu ji dělily setiny. Ledecká zajela v Andoře skvělý super-G

Sport
28. 2. 2026
Matúš Malý, SK Sigma Olomouc

Hanáci po 33 letech slaví Evropu, kouč brzdí nadšení

Sport
27. 2. 2026
Kasper Hogh z Glimtu, vlevo, soupeří o míč s Alessandrem Bastonim z Interu Milán

Norský zázrak pokračuje. Po City a Atléticu padl i Inter

Sport
25. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ