Napůl trénink, napůl zápas. Plíškovou prohra mrzet nemusí

Sport
26. 10. 2017 13:44
Karolína Plíšková z prohry příliš zklamaná nebyla.
Karolína Plíšková z prohry příliš zklamaná nebyla.

Karolínu Plíškovou porážka na tenisovém Turnaji mistryň od Jeleny Ostapenkové příliš nebolela. Po hladkých výhrách nad Venus Williamsovou a Garbiňe Muguruzaovou měla už jasné první místo v Bílé skupině. Při pátečním tréninku chce znovu najít potřebný rytmus, aby mohla uspět v sobotním semifinále, v němž ji čeká stylově úplně jiná soupeřka než dosud.

Všechny zápasy Plíškové v Singapuru byly poměrně rychlé, takže jí průběh turnaje připadá až příliš rozvláčný. Myslí si ale, že den volna před semifinále jí může prospět. "Normálně si půjdu zahrát a připravím se na sobotu, kdy budu mít úplně jiné hráčky, než jsem měla teďka. To bylo všechno taková rychlá hra, teď ty výměny budou delší," řekla českým novinářům. V Červené skupině hrají běhavější tenistky, jako je například světová jednička Simona Halepová z Rumunska nebo Dánka Caroline Wozniacká.

Plíšková po úvodním duelu s Williamsovou v dalších dvou utkáních příliš výměn nezažila. "Druhý zápas (s Muguruzaovou) byl hodně o chybách, takže se moc nehrálo, a teďka to taky byla taková střelba," poznamenala třetí hráčka světa.

Za rozhodnutého stavu ve skupině se dnes potýkala s tím, jak k utkání s vítězkou Roland Garros přistoupit. "Ani jsem neměla nějaký plán v hlavě, jak chci hrát. Bylo to takové napůl tréninkové, napůl zápasové. Samozřejmě vyhrát jsem chtěla, ale nepodařilo se mi tam vůbec dostat herně, ani tou hlavou," líčila.

Vedle tréninku bude v pátek také sledovat, jak se vyvine situace v Červené skupině. "Přání nemá. Kdo tam přijde, ten tam přijde, jsem připravená na každou," doplnila. Dvě výhry v Červené skupině má zatím na kontě Dánka Wozniacká, která povolila jen dva gamy Ukrajince Eleně Svitolinové i Halepové. "Myslím si, že Wozniacká tady hraje velmi dobře. Ale to, že vyhrála oba zápasy takhle snadno, je pro mě přesto překvapení," komentovala Plíšková výkony někdejší světové jedničky z Dánska.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AFLO/Yan Lerval

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ