Nejsilnější složení. Němky půjdou na Češky i s Kerberovou

Sport
11. 4. 2018 13:14
Angelique Kerberová je hlavní hvězdou německého výběru.
Angelique Kerberová je hlavní hvězdou německého výběru.

Německé tenistky nastoupí v semifinále Fed Cupu proti českému výběru v nejsilnějším možném složení s Julií Görgesovou a bývalou světovou jedničkou Angelique Kerberovou. Kapitán Jens Gerlach do týmu nominoval ještě Tatjanu Mariaovou a deblovou specialistku Annu-Lenu Grönefeldovou. Zápas se uskuteční ve Stuttgartu v hale na antuce 21. a 22. dubna.

Devětadvacetiletá Görgesová, jíž momentálně patří v žebříčku WTA jedenácté místo, bude německou jedničkou. Dvojnásobná grandslamová šampionka Kerberová figuruje ve světovém pořadí hned za ní. Ani jedna z nich nebyla pro úvodní kolo k dispozici, rozhodující postupový bod proti Bělorusku vybojovaly Mariaová s Grönefeldovou ve čtyřhře.

Gerlach očekává ve Stuttgartu velice vyrovnaný duel. "Tým Petra Pály získal v posledních sedmi letech pětkrát titul. Česko je jedním z nejtěžších soupeřů, na které můžete ve Fed Cupu narazit," ocenil kapitán sílu českých tenistek. "Přesto jsem přesvědčen, že máme takovou kvalitu, abychom se do finále dostali," dodal.

Německo může do finále postoupit poosmé v historii a poprvé od roku 2014. Tehdy duel o titul prohrálo právě s Češkami, které v Praze zvítězily 3:1.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ZUMA/Andrew Patron

Další čtení

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025
ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV