Němci míří do baráže. Srbové postup zvládli i bez Djokoviče

Sport
5. 2. 2017 16:42
bez popisku 885774
bez popisku 885774

Belgičtí tenisté si v dnešní úvodní dvouhře zajistili postup do čtvrtfinále Davisova poháru. Rozhodující třetí bod v duelu s Německem získal Steve Darcis, který ve Frankfurtu nad Mohanem zdolal domácího Alexandera Zvereva 2:6, 6:4, 6:4, 7:6. Němci musejí ve třetí sezoně za sebou do baráže.

Belgičané se v dubnu o postup do semifinále utkají s obhájci titulu Argentinci nebo Italy, jejich vzájemný zápas 1. kola v Buenos Aires ale byl dnes v úvodním setu první dvouhry kvůli dešti přerušen. Po sobotní čtyřhře vedou hosté 2:1.

Další výhru si v už rozhodnutém duelu s Ruskem připsali srbští tenisté. Čtvrtý bod získal v dnešní první dvouhře Dušan Lajovič, který nastoupil místo světové dvojky Novaka Djokoviče. Konstantina Kravčuka porazil 6:3, 4:6, 6:3.

1. kolo Světové skupiny tenisového Davisova poháru:

Tokio: Japonsko - Francie 1:4

Nišioka - Mahut 1:6, 1:1 skreč, Učijama - Herbert 6:4, 6:4.

Frankfurt n. M.: Německo - Belgie 1:3 po třetí dvouhře

A. Zverev - Darcis 6:2, 4:6, 4:6, 6:7 (8:10).

Niš: Srbsko - Rusko 4:0 po třetí dvouhře

Lajovič - Kravčuk 6:3, 4:6, 6:3.

15:00 Osijek: Chorvatsko - Španělsko,

15:00 Buenos Aires: Argentina - Itálie,

18:00 Ottawa: Kanada - Velká Británie,

20:00 Birmingham: USA - Švýcarsko.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Josimar Alcócer ze Sparty střílí neuznaný gól

Obrat a šok pro Lyon! Sparta doma v 3. předkole Ligy mistrů zdolala favorizovaného soupeře 2:1

Sport
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Sparta zahájí boj o Ligu mistrů proti Lyonu, na Letné vzhlíží k historicky první výhře

Sport
3. 8. 2026
 Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo na mimořádné tiskové konferenci Fotbalové asociace ČR

Historický milník pro český fotbal: Reprezentaci poprvé v historii povede cizinec, španělský trenér Santi Denia

Sport
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ