Nová světová jednička se těší na Turnaj mistryň. Plíšková doufá

Sport
11. 9. 2017 14:46
Nová světová jednička Garbiňe Muguruzaová.
Nová světová jednička Garbiňe Muguruzaová.

Nová světová jednička Garbiňe Muguruzaová ze Španělska si jako první tenistka zajistila start na Turnaji mistryň v Singapuru. Účast na turnaji pro nejlepších osm hráček sezony WTA Tour by neměla uniknout ani české jedničce Karolíně Plíškové, jež je v pořadí podle výsledků kalendářního roku čtvrtá.

Vedení WTA oznámilo Muguruzaovou jako první jistou účastnici Turnaje mistryň v den, kdy se rodačka z venezuelské metropole Caracasu poprvé v kariéře posunula na první místo světového žebříčku, kde vystřídala Plíškovou. V Singapuru bude dvojnásobná grandslamová šampionka startovat čtvrtý rok po sobě, z toho potřetí ve dvouhře.

Třiadvacetiletá Muguruzaová letos vyhrála Wimbledon a turnaj v Cincinnati. V pořadí sezony má na kontě 5307 bodů, za ní jsou stejně jako v žebříčku pro nasazování do turnajů Rumunka Simona Halepová, Ukrajinka Elina Svitolinová a Plíšková. Další Češky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová jsou až ve třetí desítce, Petra Kvitová po mnohaměsíční pauze ve čtvrté.

Plíškovou by mohlo do Singapuru doprovodit několik českých tenistek ve čtyřhře. Aktuálně figurují mezi páry na osmi postupových místech Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou, veteránka Květa Peschkeová a Andrea Hlaváčková. Světová jednička Šafářová, jež by měla účast jistou nebýt zranění americké kolegyně Bethanie Mattekové-Sandsové, je spolu s novou parťačkou Strýcovou patnáctá.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Adam Hunger

Další čtení

www.olympics.com/ioc/milano-cortina-2026

Vše o zimní olympiádě: Bude hodně netradiční. A maskotem je hranostaj

Sport
Aktualizováno: 30. 1. 2026 09:37
ilustrační foto

Lyžařské podmínky jsou ideální. Hory zasypal sníh a mráz pomáhá zasněžování

Sport
29. 1. 2026
ilustrační foto

Paralympionici dostanou za své medaile stejné peníze jako olympionici

Sport
29. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ