Od ledna nehrála, přesto se vrátí na trůn. Serena bude jedničkou

Sport
18. 4. 2017 11:20
Serena Williamsová se vrátí do čela.
Serena Williamsová se vrátí do čela.

Američanka Serena Williamsová se vrátí na post světové jedničky. Ač od svého triumfu na lednovém Australian Open nehrála, v příštím vydání žebříčku dvouhry WTA Tour se dostane před Němku Angelique Kerberovou.

Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka Williamsová se posune na první místo, protože Kerberové se odečtou body za loňský titul na turnaji ve Stuttgartu, který se letos hraje o týden později. Němka se ale může na nejvyšší pozici rychle vrátit, pokud příští týden právě na antuce v hale ve Stuttgartu postoupí do semifinále.

Kerberová je na prvním místě od 20. března a na nejvyšší pozici tráví pětadvacátý týden v kariéře. Williamsová se na post jedničky dostane poosmé. Poprvé vládla žebříčku 8. července 2002, celkově bude příští týden již její 317. v čele. To ji řadí na třetí místo za Martinu Navrátilovou (332) a Němku Steffi Grafovou (377).

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ