Plíšková brání trůn. V Torontu jde dál, soupeřka ji vzdala

Sport
10. 8. 2017 19:21
Česká tenisová jednička Karolína Plíšková.
Česká tenisová jednička Karolína Plíšková.

Tenistka Karolína Plíšková si na turnaji v Torontu zahraje čtvrtfinále. Světové jedničce usnadnila ve třetím kole postup Naomi Ósakaová z Japonska, která utkání kvůli zranění břišních svalů za stavu 0:1 v rozhodující třetí sadě vzdala. Ve čtvrtfinále je i Lucie Šafářová, jež si s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou poradila ve třech setech.

Plíšková, která startuje na prvním turnaji v roli světové jedničky, vyhrála první set 6:2. Ve druhém se ale Ósakaová zlepšila a po vítězství 7:4 tie-breaku vyrovnala. Hned v úvodní hře rozhodující sady ale padesátá tenistka žebříčku ztratila servis a vzápětí si zavolala lékaře. Po krátké poradě utkání vzdala.

"Naomi je opravdu líto, protože hrála velmi dobře. Hlavně ve druhém setu se zvedla a tvrdě bojovala," řekla Plíšková. Ve dvou setech zaznamenala 13 es. "Hrála jsem lépe než v prvním zápase s Pavljučenkovovou. Hlavně mi vycházelo podání, které jsem dneska ani jednou neztratila. Ze servisu mám radost," dodala.

O postup do semifinále si pětadvacetiletá Plíšková zahraje s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou, která si poradila 6:3, 6:1 s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. S vítěznou Dánkou se utkala letos už třikrát a dvakrát vyhrála.

Šafářová první sadu vyhrála nad Makarovovou 6:3 poté, co si Ruska nechala ošetřit záda, pak ale promarnila vedení 5:2, jeden mečbol a druhou sadu ztratila v tie-breaku. V rozhodujícím setu si česká tenistka vypracovala náskok 5:0 a nakonec ho ovládla poměrem 6:2. Její další soupeřkou bude buď nasazená trojka Angelique Kerberová z Německa, nebo Američanka Sloane Stephensová, přemožitelka Petry Kvitové.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ