Plíšková klesla na sedmé místo, Kvitová zůstává osmá

Sport
11. 6. 2018 09:04
Česká tenistka Karolína Plíšková si po uplynulém Roland Garros pohoršila ve světovém žebříčku.
Česká tenistka Karolína Plíšková si po uplynulém Roland Garros pohoršila ve světovém žebříčku.

Karolína Plíšková klesla po antukovém Roland Garros ve světovém tenisovém žebříčku na sedmé místo, Petra Kvitová zůstala osmá. Vedou pařížští vítězové Rafael Nadal a Simona Halepová.

Plíšková nezopakovala na French Open loňské semifinále a vypadla ve třetím kole stejně jako Kvitová. Obě Češky v žebříčku přeskočila americká finalistka Sloane Stephensová, která si vylepšila životní maximum na čtvrté místo.

Ve čtyřhře jsou mezi jedenácti nejlepšími deblistkami světa čtyři české zástupkyně. Pátá je Andrea Sestini Hlaváčková, sedmá Barbora Strýcová, nedělní pařížský triumf vynesl Kateřinu Siniakovou na šesté a Barboru Krejčíkovou na 11. místo.

V pořadí mužské dvouhry je Tomáš Berdych devatenáctý. Nečekaný italský semifinalista pařížského grandslamu Marco Cecchinato si polepšil o 45 míst a patří mu 27. pozice.

Autor: ČTK Foto: Facebook

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ