Plíšková o Hingisové: Sledovala jsem ji jako malá

Sport
6. 4. 2016 15:49
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková.

Karolína Plíšková povede ve Fed Cupu české tenistky do semifinálového boje ve Švýcarsku. Při neúčasti Petry Kvitové a Lucie Šafářové bude výsledek v Lucernu záviset hlavně na výkonech světové osmnáctky.

"Každý týden ve Fed Cupu byl zatím dobrý. Já jsem ještě neprohrála, takže zatím dobrý," smála se čtyřiadvacetiletá vytáhlá tenistka, která dosud nastoupila ke třem fedcupovým duelům a Češky vždy uspěly. Sama má bilanci sedm výher z osmi zápasů, přičemž prohrála jen loni ve finále s Ruskou Marií Šarapovovou.

Stejně jako vyrostla Plíšková v hráčku světové špičky, tak se přirozeně stala i lídrem českého týmu, což ukázala loni ve finále proti Ruskám a letos v 1. kole v Rumunsku. Fakt, že je jedničkou týmu, si ale nepřipouští. "Odehraju dva zápasy, a když bude potřeba, tak tři. Nevnímám, jestli jsem jednička, nebo trojka, to neřeším, a když nastoupím, tak se budu snažit vyhrát každý zápas," řekla Plíšková.

Tak jako loni v 1. kole v Kanadě je jedničkou týmu, jelikož v nominaci chybí strůjkyně předchozích úspěchů Kvitová a Šafářová. "Tým máme pořád silný, i když tam ty dvě nejsou. Pořád máme dobré hráčky. Bylo by lepší, kdyby tam byly, ale myslím, že to můžeme v klidu zvládnout bez nich," poznamenala Plíšková.

Bídný start, ale pořád v top 20

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka nezahájila letošní sezonu jako tu loňskou. "Srovnávat to nebudeme," řekla rodačka z Loun. Před rokem si během prvních tří měsíců zahrála dvakrát finále a jednou semifinále, letos prohrála na turnajích třikrát hned první zápas, ale na velké akci v Indian Wells se probojovala do semifinále.

"Konec roku byl nabitý a neměla jsem skoro žádnou přípravu. Začátek sezony byl proto dost těžký, obhajovala jsem hodně bodů a jsem ráda, že jsem se udržela ve dvacítce," řekla Plíšková, která si od začátku roku pohoršila z 11. místa o sedm pozic. "Rok je dlouhý a věřím, že to někde trefím," vzhlížela k dalším turnajům.

Před Fed Cupem má prostor k přípravě. V Miami vypadla nečekaně brzy a má na trénink tři týdny. "Aspoň je tam prostor něco udělat. Dva týdny svého, pak týden ve Švýcarsku a věřím, že se dostanu do optimální formy," řekla Plíšková.

Zdravotně se cítí relativně bez komplikací. V relativním pořádku je také rameno, s kterým měla problémy. "Hodně se zlepšilo. Není to ještě stoprocentní, ale cvičíme. Nebolí, drží a jsem připravená na další část sezony," uvedla Plíšková.

Martina Hingisová.Respekt před Hingisovou

V utkání proti Švýcarkám nejspíše v souboji jedniček nastoupí proti Belindě Bencicové, s kterou na okruhu kamarádí. O fedcupovém zápasu se spolu ale nebavily. "Neprobíraly jsme to. Zápas je zápas, tam tohle nepatří," řekla Češka.

Respekt má Plíšková před bývalou světovou jedničkou Martinou Hingisovou. Považuje ji za velkou postavu světového tenisu. "Moc dobře si pamatuju, jak jsme ji sledovaly, když jsme byly malé a ona byla jedničkou," vzpomínala Plíšková.

Pětatřicetiletá Hingisová hraje po návratu na kurty čtyřhru a v deblu je znovu první v žebříčku. "V deblu jsem na ní ještě, myslím, neudělala set. Tenisu hodně rozumí a hodně to umí, ale v rozhodujícím deblu ji s Bárou můžeme porazit," věří Plíšková, že za případného stavu 2:2 mají se Strýcovou do třetice šanci uspět.

Plíškovou zdobí v zápasech pevné nervy, což ukázala především před vyprodanou O2 arenou ve finále proti Ruskám. Tlak zvládla také v únoru v Kluži, do Švýcarska tak pojede jako ostřílená harcovnice. "Po Rumunsku a po finále v Praze už jsem připravená na všechno, už mě asi nepřekvapí nic," řekla před cestou do Lucernu.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Všechny atletky světa budou muset projít genetickým testem, že nejsou muži

Sport
25. 3. 2025
Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká

Sněhová "obojživelnice" Ledecká je ve 30 už trojnásobnou olympijskou šampionkou

Sport
21. 3. 2025
Obviněný Miroslav Jansta si přichází k soudu poslechnout, že bude vyšetřován ve vazbě.

Obviněný Jansta odstoupil z čela České unie sportu i basketbalové federace

Sport
18. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ