French Open
Plíšková vypadla, zápas Kvitové kvůli dešti odložen na středu
28.05.2013 16:15 Aktualizováno 28.05. 20:35
Čeští tenisté Jiří Veselý a Kristýna Plíšková skončili při svých premiérách na grandslamém French Open v prvním kole. Nadějný Veselý sehrál důstojné utkání s šestnáctým nasazeným Philippem Kohlschreiberem a s Němcem prohrál 6:7, 6:1, 5:7, 2:6, zato Plíšková na antuce v Paříži prohrála s Marianou Duqueovou-Marinovou z Kolumbie hladce 2:6 a 0:6.
Hrát měla v úterý také Petra Kvitová, ale kvůli dešti, který zpozdil o tři hodiny začátek programu a zápasy během dne ještě jednou přerušil, byl duel světové sedmičky i dalších čtyř českých hráček přeložen na středu.
Veselý postoupil do své premiérové hlavní soutěže na grandslamu z kvalifikace a s Kohlschreiberem první dva sety výborně podával. První set ztratil v tie-breaku, ale ve druhém jeho levá ruka dominovala a soupeři nic nepovolil. Ve zbylých dvou sadách se projevila zkušenost Němce, který hrál přeci jen komplexněji a stabilněji.
Kristýna Plíšková vydržela na kurtu jen hodinu a uhrála pouhé dvě hry. "Nevyšlo to. Ona hrála klasicky antukově, sedí jí to tady. Hrála bekhendové čopy, přelifty, občas nějaký kraťas, nesedlo mi to," řekla českým novinářům v Paříži.
Česká jednička Kvitová měla vstoupit do druhého grandslamu sezony duelem s domácí Aravane Rezaiovou. "Můj dnešní zápas je zrušen. Zkusíme to zítra," napsala Kvitová fanouškům na sociálních sítích. Na středu byly odloženy i zápasy Kláry Zakopalové, Lucie Hradecké, Lucie Šafářové a Sandry Záhlavové.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.