Po US Open přichází vystřízlivění, Plíšková padla v Tokiu

Sport
22. 9. 2016 09:35
Naštvaná Karolína Plíšková na turnaji v Tokiu.
Naštvaná Karolína Plíšková na turnaji v Tokiu.

Tenistka Karolína Plíšková první zápas po finále US Open prohrála. V druhém kole turnaje v Tokiu podlehla 4:6 a 2:6 Bělorusce Aleksandře Sasnovičové, která je ve světovém žebříčku až na začátku druhé stovky.

Plíšková po newyorském grandslamu vystoupala v pořadí WTA na životní šesté místo, na milionovém turnaji v Tokiu byla nasazenou trojkou. Sasnovičová proti ní ale nastoupila zcela bez respektu, v úvodní sadě české soupeřce třikrát sebrala podání a v druhém setu od stavu 1:2 vyhrála pět gamů za sebou. Zápas trval hodinu a 14 minut.

Plíšková usiluje o premiérovou účast na říjnovém Turnaji mistryň v Singapuru. Přiblížit by si ji mohla zejména na turnajích ve Wu-chanu a Pekingu, hrát by měla ještě v Linci a v Moskvě.

Do tokijského čtvrtfinále se tak nedostala ani jedna česká zástupkyně. Ve středu v druhém kole neuspěly sedmá nasazená Petra Kvitová ani Barbora Strýcová.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Jakub Menšík (vlevo) a Karolína Muchová, oba z České republiky, pózují s trofejí po vítězství nad Belindou Bencicovou ze Švýcarska a Flaviem Cobollim z Itálie ve finále smíšené čtyřhry na tenisovém turnaji US Open

Zlatá divoká karta! Menšík s Muchovou senzačně kralují mixu na US Open

Sport
27. 8. 2026
Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo

„Čeští hráči jsou odvážní a soutěživí.“ Nový asistent trenéra Amo chválí tuzemskou ligu

Sport
25. 8. 2026
Trénink juniorské hokejové reprezentace v rámci přípravného kempu před odletem týmu na turnaj do Finska

V plné síle do Finska. Dvacítku čeká ostrá prověrka i zkouška v únavě

Sport
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ