Příprava na Wimbledon: Berdych míří i letos na Queen´s Club

Sport
18. 3. 2014 13:58
Tenista Tomáš Berdych zvolil i pro letoší sezonu jako přípravu na Wimbledon start na červnovém turnaji v Queen's Clubu.
Tenista Tomáš Berdych zvolil i pro letoší sezonu jako přípravu na Wimbledon start na červnovém turnaji v Queen's Clubu.

Tenista Tomáš Berdych zvolil i pro letoší sezonu jako přípravu na Wimbledon start na červnovém turnaji v Queen's Clubu. Sedmý hráč světového žebříčku účast potvrdil pořadatelům londýnského podniku, na němž loni při svém prvním startu od roku 2005 došel do čtvrtfinále.

Osmadvacetiletý finalista Wimbledonu z roku 2010 by rád na třetím grandslamovém turnaji sezony dosáhl až na vrchol. Letos už získal titul v Rotterdamu, v Dubaji hrál finále a na Australian Open došel do semifinále. A Berdych věří, že to nejlepší ho teprve čeká.

"Mým dalším cílem je dostat se o krůček dál, než jsem byl, když jsem dosáhl na finále Wimbledonu. To je hlavní cíl pro zbytek kariéry," prohlásil Berdych. "Je to hodně velký krok a vyžádá si spoustu každodenní dřiny, abych ho zvládl, ale přesně o tohle se budu snažit," uvedl český tenista s tím, že start v Queen's Clubu bude výbornou přípravou.

Svou účast v Queen's Clubu, kde se bude hrát v týdnu od 9. června, už dříve potvrdila i britská jednička Andy Murray. Ten vloni turnaj vyhrál a poté opanoval poprvé v kariéře i Wimbledon.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ