Restart zafungoval. Babosová s Mladenovicovou vyhrály čtyřhru

Sport
26. 1. 2018 09:21
Babosová s Mladenovicovou po vítězství ve čtyřhře Australian Open.
Babosová s Mladenovicovou po vítězství ve čtyřhře Australian Open.

Obnovené spojení Timey Babosové s Kristinou Mladenovicovou skončilo jejich prvním společným grandslamovým titulem. Ve finále Australian Open maďarsko-francouzský pár porazil Jekatěrinu Makarovovou a Jelenu Vesninovou 6:4 a 6:3 a nedovolil Ruskám zkompletovat kariérní Grand Slam.

Ve finále pozdější vítězky v první sadě prohrávaly už 2:4, ale pak získaly čtyři hry v řadě. Na úvod druhého dějství přišly o servis, ztrátu vzápětí smazaly a rozhodly v osmé hře. Připravily o podání Makarovovou a pak zápas dokončila Mladenovicová.

V roce 2014 si Babosová s Mladenovicovou zahrály ve finále Wimbledonu. O rok později vyhrály tři turnaje a zúčastnily se Turnaje mistryň. Pak se jich cesty rozešly a spojily se znovu až letos v Melbourne. Cestou za triumfem porazily i jedničky Andreu Sestini Hlaváčkovou a její tchajwanskou spoluhráčku Čchan Jüng-žan.

Mladenovicová získala druhý grandslamový deblový titul, předtím se radovala na Roland Garros 2016 s krajankou Caroline Garciaovou. Tehdy shodou okolností ve finále porazily právě Makarovovou a Vesninovou. Babosová uspěla poprvé.

Autor: ČTK Foto: ČTK , AP/Andy Brownbill

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV