Rosol si ve Vídni finále nezahraje, nestačil na Haase

Sport
19. 10. 2013 16:34
Lukáš Rosol.
Lukáš Rosol.

Tenista Lukáš Rosol ve Vídni na své druhé finále na okruhu ATP nedosáhl. V semifinále podlehl 6:3, 4:6 a 6:7 německému veteránovi Tommymu Haasovi, který o kolo dříve vyřadil Radka Štěpánka.

Osmý nasazený Rosol nastřílel 16 es a sehrál s turnajovou dvojkou Haasem vyrovnaný zápas. Oba ztratili pouze jednou podání, každý v jednom z prvních dvou setů. V úvodní sadě osmadvacetiletý český hráč dokonce ztratil při svém servisu pouze dva míčky.

V třetím setu už ani jeden z tenistů brejk nepřipustil, takže se muselo rozhodnout ve zkrácené hře. V té Rosol chyboval a za stavu 0:6 vzteky rozbil o zem raketu. Dostal za to od rozhodčího druhé varování a tím i trestný bod, který znamenal konec zápasu.

Český daviscupový reprezentant nenavázal na dubnový turnaj v Bukurešti, kde hrál své dosud jediné finále na ATP Tour a zároveň získal titul.

Pětatřicetiletý Haas postoupil do finále ve Vídni po dvanácti letech, kdy turnaj vyhrál. Rok předtím byl v roce 2009 v boji o titul poražen.

O patnáctý triumf v kariéře se Haas utká s vítězem druhého semifinále mezi nejvýše nasazeným Jo-Wilfriedem Tsongou z Francie a Nizozemcem Robinem Haasem.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

čeští parahokejisté

Češi na paralympiádě válí: po Japonsku porazili i Slovensko a jdou do semifinále

Sport
10. 3. 2026
ilustrační foto

25 červených karet. V Brazílii se jim fotbalový zápas hodně zvrhl do rvačky

Sport
9. 3. 2026
ilustrační foto

Bizarní potyčka v poločase. Fyzioterapeut Slávie nakopl útočníka Sparty

Sport
9. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ