Rosol v Rotterdamu nestačil na Bolelliho a vypadl už v prvním kole

Sport
9. 2. 2015 13:25
Tenista Lukáš Rosol vypadl v prvním kole turnaje v Rotterdamu.
Tenista Lukáš Rosol vypadl v prvním kole turnaje v Rotterdamu.

Tenista Lukáš Rosol se rozloučil s dvouhrou na turnaji v Rotterdamu hned v prvním kole. Daviscupový reprezentant prohrál za dvaapadesát minut 3:6, 1:6 s Italem Simonem Bolellim, vítězem čtyřhry z Australian Open.

Devětadvacetiletého Rosola nepodrželo podání. Měl pouze sedmapadesátiprocentní úspěšnost prvního servisu, udělal sedm dvojchyb, pětkrát ztratil servis a sám jediný brejkbol nevyužil. Letos tak má na kontě stále pouze jedno vítězství na ATP Tour.

V Rotterdamu bude obhajovat loňský triumf Tomáš Berdych. V prvním kole se měl utkat s Polákem Jerzym Janowiczem, jenž ale v neděli kvůli nemoci vzdal finále v Montpellieru proti Richardu Gasquetovi a z turnaje se odhlásil. Berdychovým soupeřem tak bude "lucky loser" z kvalifikace Tobias Kamke z Německa.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Christophe Ena

Další čtení

ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Sportovní skandál na Ukrajině. Elitní skokanka do vody bude reprezentovat Rusko

Sport
Aktualizováno: 6. 12. 2025 10:54
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV