Ruské tenistky jsou na Fed Cupu <span>opět nejlepší</span>

Sport
14. 9. 2008 14:45
Světlana Kuzněcovová rozhodla finále Fed Cupu.
Světlana Kuzněcovová rozhodla finále Fed Cupu.

Světlana Kuzněcovová rozhodla finále Fed Cupu.Ruské tenistky obhájily vítězství ve Fed Cupu. Rozhodující třetí bod získala ve finále se Španělskem v Madridu už ve třetí dvouhře Světlana Kuzněcovová, jež v souboji týmových jedniček porazila 5:7, 6:3 a 6:4 Anabel Medinaovou.

Rusky vedou nedostižným rozdílem 3:0 na zápasy, podle původního programu by se měla hrát ještě jedna dvouhra a závěrečná čtyřhra.

Ruské tenistky potvrdily svou současnou dominanci v týmové soutěži, fedcupový titul získaly počtvrté za posledních pět let. V Madridu na antuce triumfovaly i přesto, že nehrající kapitán Šamil Tarpiščev nevyužil služeb tří žebříčkově nejlepších ruských tenistek Jeleny Dementěvové, Dinary Safinové a zraněné Marie Šarapovové.

Rusky historicky třetí

Věra Zvonarevová servíruje Anabel Medinové během španělského finále.Světová sedmička Kuzněcovová po sobotním vítězství nad Carlou Suárezovou udolala Medinaovou po tuhém boji, za nějž si svým způsobem mohla sama. V prvním setu vedla 4:0 a 5:2, měla pět setbolů, místo toho však nevynucenými chybami darovala Španělce pět gamů za sebou a úvodní sadu ztratila 5:7. Další dva sety si už vzít nenechala a zajistila Rusku celkový triumf.

Medinaová si tak ve finále připsala druhou porážku, v sobotu v prvním duelu prohrála s Věrou Zvonarevovou.

Rusky se čtvrtým fedcupovým triumfem přiblížily v historickém pořadí třetí příčce, o niž se dělí s pěti výhrami Španělsko a Československo. Právě český tým se s letošními poraženými finalistkami utká příští rok v prvním kole nového ročníku.

Výsledek - po 3. dvouhře:
Španělsko - Rusko 0:3
Medinaová - Kuzněcovová 7:5, 3:6, 4:6.



 


Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ