Sabalenková obhájila titul, soupeřce nadělila osmnáct es

Sport
28. 9. 2019 13:40
Sabalenková obhájila titul, soupeřce nadělila osmnáct es.
Sabalenková obhájila titul, soupeřce nadělila osmnáct es.

Osmnáct es nasázela Aryna Sabalenková americké tenistce Alison Riskeové ve finále elitního turnaje ve Wu-chanu a obhájila loňský titul. Jednadvacetiletá Běloruska finálový duel vyhrála 6:3, 3:6, 6:1 a dnes ještě může v Číně zkompletovat double.

Sabalenková startovala ve Wu-chanu podruhé a opět vybojovala trofej. Nezaváhala ani ve dvanáctém tamním zápase, v němž drtila semifinálovou přemožitelku Petry Kvitové servisem. Riskeovou porazila i potřetí a opět po třísetové bitvě.

Dnešní titul je pro Sabalenkovou druhým v sezoně a čtvrtým v kariéře. Čtrnáctá hráčka žebříčku letos ovládla i první turnaj roku v Šen-čenu, kde ve finále porazila právě Riskeovou.

Ve Wu-chanu je druhou dvojnásobnou šampionkou po Kvitové, které patřil premiérový ročník v sezoně 2014 i turnaj o dva roky později.

Rodačku z Minsku čeká ještě finále čtyřhry po boku Belgičanky Elise Mertensové.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ