Šafářová v Madridu <span>vyřadila bývalou jedničku</span> Šarapovovou

Sport
9. 5. 2010 15:04
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

Lucie Šafářová.Česká tenistka Lucie Šafářová na úvod turnaje v Madridu vyřadila bývalou světovou jedničku Mariu Šarapovovou. Jedenáctou nasazenou Rusku porazila 6:4, 6:3 a postoupila do druhého kola.

Třiadvacetiletá Šafářová zdolala třináctou tenistku světa za hodinu a půl a její další soupeřkou bude Olga Govorcovová z Běloruska.

V Madridu se dnes představí také Iveta Benešová, která si účast v hlavní soutěži musela vybojovat v kvalifikaci. V prvním kole se utká se Slovenkou Dominikou Cibulkovou. Ve španělské metropoli startuje ještě Klára Zakopalová, kterou čeká třetí hráčka světa Dinara Safinová z Ruska.

Tenisový turnaj mužů série Masters a žen v Madridu (antuka):
Muži (dotace 2 835 000 eur):
Dvouhra - 1. kolo:
Karlovič (Chorv.) - Koroljov (Kaz.) 6:4, 7:6 (7:5).

Ženy (dotace 3 500 000 eur):
Dvouhra - 1. kolo: Šafářová
(ČR) - Šarapovová (Rus.) 6:4, 6:3, A. Radwaňská (9-Pol.) - Kirilenková (Rus.) 6:2, 6:2, Bartoliová (12-Fr.) - Hercogová (Slovin.) 3:6, 6:4, 6:4, Schiavoneová (15-It.) - Cornetová (Fr.) 6:2, 6:2.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ