Senzační Kvitová! V pařížském finále porazila Clijstersovou

Sport
13. 2. 2011 15:46
Petra Kvitová senzačně vyhrála turnaj v Paříži.
Petra Kvitová senzačně vyhrála turnaj v Paříži.

Fantazie. Česká tenistka Petra Kvitová porazila v pařížském finále Kim Clijstersovou, od pondělka staronovou světovou jedničku z Belgie, ve dvou setech 6:4 a 6:3 a připsala si letos už druhý a v kariéře třetí turnajový titul!

Dvacetiletá Češka v této sezoně prohrála ze 17 zápasů jediný, a to ve čtvrtfinále lednového grandslamu Australian Open. Před Paříží triumfovala začátkem roku v Brisbane.

V pařížském finále, které trvalo přesně hodinu, těžila především ze skvělého prvního servisu. Vlastní podání si sice v utkání dvakrát prohrála, pokaždé v jednom setu, ale jelikož sama sebrala servis soupeřce hned pětkrát, nemuselo ji to mrzet.

Klíčový brejk ve druhé sadě přišel za stavu 3:3, kdy se Kvitové podařil skvělý game na returnu, a do konce zápasu už následně neztratila ani jednu hru.

"Porazila jsem Kim, novou světovou jedničku, takže jsem nadšená nejen z titulu. Dvakrát jsem s ní prohrála a teď ji konečně porazila a je to o to hezčí, že je jedničkou," radovala se Kvitová.

Díky triumfu se tak v pondělí Kvitová posune ve světovém žebříčku opět směrem vzhůru na 14. místo a vylepší si tak aktuální osmnáctou pozici, která byla doposud jejím maximem.

Hantuchová smetla z kurtu v Pattayi Erraniovou a má čtvrtý titul

Po třech a půl letech vyhrála slovenská tenistka Daniela Hantuchová znovu turnaj na okruhu WTA. Dočkala se v thajské Pattayi, kde ve finále nedala šanci Italce Saře Erraniové. Spravila si tak zároveň chuť po nevydařeném vystoupení ve Fed Cupu s českým týmem z minulého týdne.

Hantuchová naposledy pozvedla trofej v říjnu 2007 v Linci. Turnajem v Pattayi však proplula bez ztráty jediného setu a úspěšný týden zakončila suverénním vítězstvím nad Erraniovou 6:0 a 6:2. Finálový duel trval jen hodinu a 16 minut.

Výsledky tenisových turnajů:

Turnaj žen v Paříži:
Dvouhra - finále:
Kvitová (4-ČR)
- Clijstersová (1-Belg.) 6:4, 6:3.
Čtyřhra - finále:
Matteková-Sandsová, Shaughnessyová (3-USA) - Duševinová, Makarovová (Rus.) 6:4, 6:2.


Turnaj žen v Pattayi:
Dvouhra - finále:
Hantuchová (4-SR) - Erraniová (8-It.) 6:0, 6:2.
Čtyřhra - finále:
Erraniová, Vinciová (1-It.) - Sun Šeng-nan, Čeng Ťie (Čína) 3:6, 6:3, 10:5.

 

Turnaj mužů v Rotterdamu:
Dvouhra - finále:
Söderling (1-Švéd.) - Tsonga (8-Fr.) 6:3, 3:6, 6:3.
Čtyřhra - finále:
Melzer, Petzschner (2-Rak./Něm.) - Llodra, Zimonjič (4-Fr./Srb.) 6:4, 3:6, 10:5.

Autor: ČTK , - fit - Foto: ČTK/AP

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ