Siniaková s Krejčíkovou odvrátily mečbol a jsou v semifinále

Sport
6. 9. 2018 06:06
Kateřina Siniaková.
Kateřina Siniaková.

Tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková postoupily do semifinále US Open a dvě výhry je dělí od grandslamového hattricku. Ve čtvrtfinále ale měly letošní vítězky Roland Garros a Wimbledonu namále, v duelu s Belgičankou Elise Mertensovou a Demi Schuursovou z Nizozemska totiž čelily v tie-breaku druhé sady mečbolu, ale zápas vyhrály 2:6, 7:6 a 6:3.

"Radost je to obrovská. Nehrály jsem dobrý tenis, nedařilo se nám a hodně jsem se hledaly, takže je super, že jsme prošly. Tohle vítězství z nás udělalo ještě silnější tým, než jsme doteďka byly. Ještě víc nás to stmelilo dohromady. Doufám, že se nám bude dál dařit a budeme bojovat o další vítězství," řekla Krejčíková.

V utkání s Mertensovou a Schuursovou se Češky set a půl hledaly. Zvedly se, když Krejčíková v šesté hře druhého setu ustála podání, při kterém prohrávala 0:40 a celkem se Siniakovou odvrátily čtyři brejkboly. Dvakrát měly šanci při svém servisu druhý set ukončit, ale ani tři setboly za stavu 5:4 jim nestačily. V tie-breaku za stavu 6:7 zahnala prohru Siniaková vítězným returnem a vzápětí proměnily šestý setbol.

Ve třetím setu už jejich výkon rostl. Rozhodující brejk získaly na 4:2 při podání Schuursové a koncovku zvládly. Krejčíková vybojovala mečbol odvážným úderem, po kterém tvrdě narazila do umpiru. Mečbol proměnila Siniaková volejem.

Nasazené jedničky v New Yorku Siniaková s Krejčíkovou se o finále utkají ve čtvrtek s třináctkami Ashleigh Bartyovou a Coco Vandewegheovou. S australsko-americkým párem letos dvakrát prohrály a ve čtyřech setech uhrály jen čtyři gamy.

V Madridu prohrály 0:6, 1:6 a ve finále v Miami 2:6 a 1:6. "Bartyová výborně čte hru a když k tomu přidáme Coco servis, tak jsou nepříjemný. Máme s nimi zápornou bilanci, ale je to hratelný a dáme do toho maximum," řekla Siniaková.

Motivaci mají velkou. Se Siniakovou můžou vyhrát po Roland Garros a Wimbledonu i US Open. A v případě, že Maďarka Timea Babosové skončí v semifinále a samy získají titul, bude Siniaková světovou jedničkou a Krejčíkovou dvojkou.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Dvacátý Čech zdolal Mount Everest. Dobrodružství prý podcenil, ale dal

Sport
14. 5. 2025
ilustrační foto

Wiggins přiznal, že byl po konci cyklistické kariéry dlouho závislý na kokainu

Sport
13. 5. 2025
ilustrační foto

Hýbejme se! To, že to neděláme, nás stojí 40 miliard ročně, ukázala analýza

Sport
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ