Skvělá Šafářová je v Kuala Lumpuru ve finále

Sport
5. 3. 2011 16:11
Lucie Šafářová si v Kuala Lumpuru zahraje finále.
Lucie Šafářová si v Kuala Lumpuru zahraje finále.

Tenistka Lucie Šafářová si zahraje proti Australance Jeleně Dokičové o titul na turnaji v Kuala Lumpuru. V semifinále dnes zdolala Australanku se slovenskými kořeny Jaroslavu Grothovou 6:2, 3:6 a 6:3.

Šafářová se v neděli představí v devátém finále kariéry, získat může pátý titul. Naposledy se radovala před třemi lety ve Forest Hills.

Duel s Grothovou začala lépe a v prvním setu dvakrát vzala soupeřce servis. Australanka však hru poté vyrovnala a projevilo se to i na skóre. Klíčové momenty v třetím setu zvládla ale lépe česká hráčka a z devíti brejkbolů při vlastním servisu jich osm odvrátila. Sama si vytvořila dvě příležitosti a obě proměnila.

S někdejší světovou čtyřkou Dokičovou odehrála zatím dva zápasy s vyrovnanou bilancí 1:1. Letos v Paříži se po třísetové bitvě radovala rodačka z bývalé Jugoslávie.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ