Splnil roli jedničky. Murray smetl Čiliče, má tak první výhru

Sport
14. 11. 2016 23:00
Japonský tenista Kei Nišikori na Turnaji mistrů.
Japonský tenista Kei Nišikori na Turnaji mistrů.

Andy Murray zvládl svůj premiérový zápas v roli světové tenisové jedničky a na Turnaji mistrů v Londýně porazil Chorvata Marina Čiliče 6:3 a 6:2. Vedle favorizovaného Brita si ve skupině Johna McEnroea připsal první výhru i Japonec Kei Nišikori, který podobně hladce 6:2, 6:3 přehrál Švýcara Stana Wawrinku.

Murray měl s Čiličem před zápasem bilanci 11:3, ale z posledních šesti vzájemných utkání polovinu prohrál a v úspěších se oba rivalové střídali. A stalo se tak i tentokrát, protože před 17.000 diváky v londýnské hale O2 Murray oplatil Čiličovi srpnovou porážku v Cincinnati.

V prvním setu Murray sebral Čiličovi dvakrát podání a sám servis ztratil jen jednou. Ve druhém už byl při vlastním podání stoprocentní, zatímco soupeře opět dvakrát brejknul, a za 92 minut si připsal 20. vítězství za sebou.

Japonský tenista Kei Nišikori na Turnaji mistrů.Nišikori v nečekaně jednostranném utkání vyřídil Wawrinku za pouhých 68 minut. Šestadvacetiletý Japonec vzal o pět let staršímu soupeři dvakrát podání v každém setu a alespoň částečně se mu revanšoval za semifinálovou porážku na US Open. Nišikori a Kanaďan Milos Raonic, jenž hraje v druhé skupině Ivana Lendla, mohou na základě výsledků v Londýně vystřídat Wawrinku na třetím místě žebříčku.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7,5 milionu dolarů):

Dvouhra:

Skupina Johna McEnroea:

Murray (1-Brit.) - Čilič (7-Chorv.) 6:3, 6:2, Nišikori (5-Jap.) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:2, 6:3.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ