Štěpánek na Federera nestačil, prohrál ve dvou setech

Sport
5. 11. 2010 21:32
Radek Štěpánek na Federera vůbec nestačil.
Radek Štěpánek na Federera vůbec nestačil.

Tenista Radek Štěpánek ve čtvrtfinále turnaje v Basileji nestačil na světovou dvojku a domácího favorita Rogera Federera, kterému za hodinu hry podlehl 3:6 a 2:6. Osmatřicátý hráč světa tak neobhájil loňskou semifinálovou účast a přijde o další body.

Štěpánek měl v nohou dva čtvrteční zápasy, když kromě dvouhry nastoupil i ve čtyřhře. Naopak Federer si odpočinul a na hřišti to bylo znát. Štěpánka bez větších problémů přehrával a především při svém podání byl téměř neomylný.

Z jedenácti vzájemných zápasů tak Štěpánka porazil podeváté, jediné dvě výhry českého tenisty přišly na antuce.

Federer, který si na turnaji v Basileji připsal dvaadvacáté vítězství z 23 duelů, v semifinále vyzve Američana Andyho Roddicka. Druhé semifinále nabídne srbský souboj mezi Novakem Djokovičem a Viktorem Troickým.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Federer (1-Švýc.) - Štěpánek (ČR) 6:3, 6:2, Roddick (4-USA) - Nalbandian (Arg.) 6:4, 6:4.

Semifinálové dvojice: Federer - Roddick, Troicki - Djokovič.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025
ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV