Strýcová porazila Šafářovou, Siniaková vyřadila Halepovou

Sport
4. 1. 2017 08:30
Tenistka Barbora Strýcová porazila na turnaji v Aucklandu po Barboře Štefkové další krajanku. Nad Lucií Šafářovou, s níž loni v Riu získala olympijský bronz ve čtyřhře, zvítězila v utkání druhého kola 7:5, 3:6, 7:6 a postoupila do čtvrtfinále.
Tenistka Barbora Strýcová porazila na turnaji v Aucklandu po Barboře Štefkové další krajanku. Nad Lucií Šafářovou, s níž loni v Riu získala olympijský bronz ve čtyřhře, zvítězila v utkání druhého kola 7:5, 3:6, 7:6 a postoupila do čtvrtfinále.

Tenistka Barbora Strýcová porazila na turnaji v Aucklandu po Barboře Štefkové další krajanku. Nad Lucií Šafářovou, s níž loni v Riu získala olympijský bronz ve čtyřhře, zvítězila v utkání druhého kola 7:5, 3:6, 7:6 a postoupila do čtvrtfinále. Příští soupeřkou čtvrté nasazené hráčky bude Američanka Lauren Davisová. Na turnaji v čínském Šen-čenu postoupila do čtvrtfinále také Karolína Plíšková.

S turnajem v Aucklandu se nečekaně rozloučily americké sestry Williamsovy, které byly v Aucklandu nejvýše nasazenými hráčkami. Světová dvojka Serena Williamsová prohrála v druhém kole s krajankou Madison Brengleovou 4:6, 7:6, 4:6, Venus Williamsová dnes nejprve zvládla odložený zápas 1. kola, ale proti Japonce Naomi Ósakaové pak už nenastoupila.

Strýcová a Šafářová se utkaly počtvrté a vítězka po bezmála tříhodinovém boji vyrovnala ve vzájemné bilanci na 2:2. V rozhodujícím setu dokázala Šafářová dvakrát získat zpět ztracené podání, ale dvacátá hráčka světa Strýcová jí pak v tie-breaku čtyřmi body za sebou utekla na 5:2 a proměnila druhý mečbol.

S Davisovou se hrdinka loňského fedcupového finále ve Francii Strýcová ještě neutkala. Bude však favoritkou, neboť v žebříčku je o 41 míst výš než třiadvacetiletá americká tenistka.

Kateřina Siniaková vyřadila ve druhém kole turnaje v Šen-čenu světovou čtyřku a nasazenou dvojku Simonu Halepovou z Rumunska po setech 6:3, 4:6 a 7:5. Pro dvacetiletou českou hráčku to bylo první vítězství nad soupeřkou z elitní světové desítky. Uspěla i Kristýna Plíšková. Po hladké výhře 6:1, 6:2 nad Čchang Kchaj-čchen z Tchaj-wanu ji čeká třetí nasazená Britka Johanna Kontaová.

Na hráčku z top 10 narazila Siniaková počtvrté v kariéře, předtím podlehla Polce Agnieszce Radwaňské a dvakrát Němce Angelique Kerberové.

V utkání s Halepovou vedla ve třetím setu 4:2. O náskok sice přišla, ale znovu šla do brejku na 6:5 a zápas pak dokončila. Celkem zahrála 32 vítězných míčů a po dvou hodinách a čtyřech minutách proměnila druhý mečbol.

"Snažila jsem se soustředit na každý míč. Bylo to těžké, když jsem přišla o vedení, ale zvládla jsem to a jsem šťastná," řekla Siniaková na dvorci.

Ve čtvrtfinále bude 52. hráčka světa favoritkou, neboť narazí na soupeřku z kvalifikace - buď Srbku Ninu Stojanovičovou, nebo Tunisanku Ons Džabeurovou. "Loni jsem tady došla do čtvrtfinále a doufám, že to letos vylepším," řekla Siniaková.

Šedesátá hráčka světa Kristýna Plíšková neměla s tchajwanskou kvalifikantkou, která je v žebříčku o 70 míst níž, větší potíže. Zápas proti Čchang Kchaj-čchen zahájila čtyřmi vyhranými gamy za sebou a první sadu získala za pouhých 17 minut. Soupeřku v obou setech třikrát připravila o servis, sama ztratila podání jen jednou.

Proti světové desítce Kontaové nastoupila čtyřiadvacetiletá Plíšková dosud dvakrát a oba zápasy v roce 2014 vyhrála.

Tenisové výsledky: 

Turnaj žen v Aucklandu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:

V. Williamsová (2-USA) - Lewisová (N. Zél.) 7:6 (7:2), 6:2, Görgesová (Něm.) - Pavljučenkovová (6-Rus.) 6:3, 6:4, Konjuhová (8-Chorv.) - Flipkensová (Belg.) 6:4, 3:6, 6:3, Broadyová (Brit.) - Koviničová (Č. Hora) 7:6 (7:5), 6:3.
2. kolo:
Strýcová (4-ČR) - Šafářová (ČR) 7:5, 3:6, 7:6 (7:4), Brengleová (USA) - S. Williamsová (1-USA) 6:4, 6:7 (3:7), 6:4, Ósakaová (Jap.) - V. Williamsová (2-USA) bez boje, Ostapenková (7-Lot.) - Lučičová-Baroniová (Chorv.) 6:2, 7:6 (7:3), Davisová (USA) - Naraová (Jap.) 6:3, 6:3, Görgesová (Něm.) - Broadyová (Brit.) 7:5, 6:4.
Čtyřhra - 1. kolo:
Schuursová, Voráčová (Niz./ČR) - Mariaová, Melicharová (Něm./USA) 4:6, 6:4, 10:7.

Turnaj žen v Šen-čenu (tvrdý povrch, dotace 750.000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Siniaková (ČR) - Halepová (2-Rum.) 6:3, 4:6, 7:5, Kristýna Plíšková (ČR) - Čchang Kchaj-čchen (Tchaj-wan) 6:1, 6:2.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ