Strýcová prošla v Tokiu do 2. kola, Češky v Soulu padly

Sport
21. 9. 2015 10:29
Barbora Strýcová.
Barbora Strýcová.

Barbora Strýcová postoupila na tenisovém turnaji v Tokiu do druhého kola. Domácí hráčku Naomi Osakaovou, sedmnáctiletou držitelku divoké karty, porazila 7:5, 6:2 a její další soupeřkou bude třetí nasazená Španělka Garbiňe Muguruzaová.

Strýcová proti mladé Japonce potvrdila roli favoritky, do níž ji pasoval rozdíl 142 míst ve světovém žebříčku. V obou setech sebrala soupeřce dvakrát podání, sama ho ztratila jen jednou.Se světovou osmičkou Muguruzaovou má Strýcová bilanci 0:1, na antuce ve Stuttgartu letos prohrála ve dvou setech.

Plíšková i Koukalová končí

Naopak turnaj v Soulu českým tenistkám nepřál. Obě zástupkyně prohrály se slovenskými soupeřkami. Kristýna Plíšková ve více než dvouhodinovém zápase potrápila nasazenou dvojku Annu Karolínu Schmiedlovou, ale nakonec podlehla 6:3, 3:6, 4:6, Klára Koukalová v druhém setu skrečovala utkání proti Magdaléně Rybárikové.

Plíšková, jejíž sestra Karolína loni turnaj v jihokorejské metropoli vyhrála, sice vstoupila do utkání proti Schmiedlové ztraceným podáním, přesto první set vyhrála 6:3. Jednatřicátá hráčka světového žebříčku ale nakonec hrozící porážku se soupeřkou z druhé stovky pořadí WTA odvrátila.

Soulská finalistka z roku 2010 Koukalová prohrála s Rybárikovou úvodní set hladce 1:6, v druhém pak za stavu 1:2 zápas vzdala. V turnaji tak zbyla už jen Kateřina Siniaková, která se v úterý střetne o postup do druhého kola s Irinou Falconiovou z USA.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Adam Hunger

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ