Strýcová s parťačkou titul na Turnaji mistryň nezískaly

Sport
3. 11. 2019 10:58
Barbora Strýcová prohrála finále v deblu na Turnaji mistryň proti Tímee Babosové a Kristině Mladenovicové.
Barbora Strýcová prohrála finále v deblu na Turnaji mistryň proti Tímee Babosové a Kristině Mladenovicové.

Tenistka Barbora Strýcová titul ve čtyřhře na Turnaji mistryň nezískala. Česká hráčka spolu s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej prohrály v čínském Šen-čenu ve finále s obhájkyněmi titulu Maďarkou Tímeou Babosovou a Francouzkou Kristinou Mladenovicovou 1:6 a 3:6. Vítězky v turnaji ani jednou neprohrály a rozdělí si milion dolarů, nejvyšší odměnu v historii čtyřhry.

Třiatřicetiletá Strýcová měla před utkáním jistotu, že zakončí rok v čele deblového světového žebříčku, což dokázala poprvé v kariéře. Plzeňskou rodačku nyní čeká rozhodování, zda kariéru ukončí, nebo bude po skvělém letošním roce pokračovat.

Strýcová se Sie Šu-wej letos získaly čtyři tituly včetně wimbledonského vavřínu. Ve dvouhře si navíc česká tenistka v All England Clubu zahrála semifinále.

V utkání o titul v Šen-čenu se ale Strýcové se Sie Šu-wej nedařilo tolik jako v semifinále. Strýcová začala zápas po dvojchybě ztrátou podání a se spoluhráčkou nestačily na agresivní hru soupeřek. Na úvod druhé sady sice vzaly servis Babosové, ale o brejk hned přišly a znovu už jen dotahovaly.

Deblový titul na Masters z českých tenistek v minulosti slavily Andrea Sestini Hlaváčková, Hana Mandlíková, Helena Suková a Jana Novotná. Rekordních 11 trofejí má legendární Martina Navrátilová, ta ale vyhrála vždy jako Američanka.

Babosová s Mladenovicovou jsou prvním párem po 11 letech, který na Turnaji mistryň obhájil titul. Dvakrát po sobě naposledy vyhrály Cara Blacková z JAR a Američanka Liezel Huberová v letech 2007 a 2008.

Babosová vyhrála čtyřhru na Turnaji mistryň potřetí za sebou, poprvé to dokázala předloni se Sestini Hlaváčkovou. Třikrát po sobě před ní naposledy uspěla Američanka Lindsay Davenportová v letech 1996-98, přičemž v roce 1997 vyhrála s Novotnou.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Josimar Alcócer ze Sparty střílí neuznaný gól

Obrat a šok pro Lyon! Sparta doma v 3. předkole Ligy mistrů zdolala favorizovaného soupeře 2:1

Sport
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Sparta zahájí boj o Ligu mistrů proti Lyonu, na Letné vzhlíží k historicky první výhře

Sport
3. 8. 2026
 Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo na mimořádné tiskové konferenci Fotbalové asociace ČR

Historický milník pro český fotbal: Reprezentaci poprvé v historii povede cizinec, španělský trenér Santi Denia

Sport
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ