Tenisté Sock a Fritz zkompletovali sestavu na Laver Cup

Sport
10. 9. 2019 14:22
Jack Sock.
Jack Sock.

Sestavu týmu světa pro třetí ročník tenisového Laver Cupu zkompletovali Američané Jack Sock a Taylor Fritz. Kapitán výběru John McEnroe měl pro turnaj v Ženevě jedno volné místo a své dva krajany nominoval poté, co předčasně ukončil sezonu zraněný Kevin Anderson z JAR.

Zatímco jednadvacetiletý Fritz si zahraje soutěž inspirovanou golfovým Ryder Cupem poprvé, o pět let starší Sock se utkal s týmem Evropy už v předchozích dvou ročnících. Jak premiéru v Praze 2017, tak loňskou odvetu v Chicagu vyhrál výběr evropského kapitána Björna Borga.

Třetí ročník se odehraje 20. až 22. září v Ženevě a bude premiérově součástí kalendáře ATP Tour. Evropu budou reprezentovat Švýcar Roger Federer, Španěl Rafael Nadal, Němec Alexander Zverev, Rakušan Dominic Thiem, Řek Stefanos Tsitsipas a Ital Fabio Fognini. Zbytek světa bude zastupovat trojice Američanů John Isner, Sock, Fritz, kanadské duo Milos Raonic, Denis Shapovalov a Australan Nick Kyrgios.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Panoramic/Chryslene Caillaud

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ