Tenistka Kvitová je ve formě, posunula se do první desítky světového žebříčku

Sport
12. 10. 2020 10:04
Petra Kvitová je ve formě.
Petra Kvitová je ve formě.

Petra Kvitová se po postupu do semifinále Roland Garros posunula z jedenáctého na osmé místo světového žebříčku. Do Top 10 se třicetiletá tenistka vrátila poprvé od ledna. Českou jedničkou zůstala Karolína Plíšková, jež po vyřazení v druhém kole French Open klesla ze čtvrté na šestou příčku.

Nečekaná šampionka z pařížské antuky Iga Šwiateková z Polska vylétla v pořadí WTA Tour o 37 míst na 17. pozici. Velký posun zaznamenala po svém prvním grandslamovém osmifinále bývalá světová deblová jednička Barbora Krejčíková, jež se dostala poprvé do světové stovky ve dvouhře na 85. pozici.

Navzdory tomu, že se po koronavirové pauze do tenisového kolotoče ještě nevrátila, má jisté první místo do konce sezony Australanka Ashleigh Bartyová.

Mužskému žebříčku vládne Srb Novak Djokovič o téměř 2000 bodů před svým přemožitelem z nedělního pařížského finále Rafaelem Nadalem ze Španělska. Nejlepšímu Čechovi Jiřímu Veselému patří 67. pozice.

Autor: ČTK Foto: , Facebook/Petra Kvitová

Další čtení

Uhynul nejúspěšnější klusák všech dob Varenne, vydělal 145 milionů korun

Sport
18. 8. 2026
Závodník Martin Fuksa pózuje fotoreportérům v rámci tiskové konference české reprezentace v rychlostní kanoistice před odjezdem na mistrovství světa v Poznani

Fuksa míří na mistrovství světa s bilancí pěti výher. Roli favorita si užívá

Sport
18. 8. 2026
Tomáš Chorý, utkání 4. kola první fotbalové ligy: FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha

Chorý se po disciplinárním trestu vrátil do hry, první ztrátě Slavie v Liberci ale nezabránil

Sport
17. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ