<span>Turnaj mistrů:</span> Favorité na startu turnaje nezaváhali

Sport
9. 11. 2008 10:14
Srbský tenista Novak Djokovič se raduje z výhry na Turnaji mistrů.
Srbský tenista Novak Djokovič se raduje z výhry na Turnaji mistrů.

Srbský tenista Novak Djokovič se raduje z výhry na Turnaji mistrů.Tenisový Turnaj mistrů v Šanghaji  odstartoval výhrami papírových favoritů nad nováčky závěrečné akce sezony. Srb Novak Djokovič si ve dvou setech poradil s Juanem Martínem Del Potrem z Argentiny, v druhém utkání Zlaté skupiny pak Rus Nikolaj Davyděnko udolal Jo-Wilfrieda Tsongu z Francie až v tie-breaku třetího setu.

Třetí hráč světa Djokovič pro sebe rozhodl po boji první sadu 7:5, druhou získal přesvědčivěji v poměru 6:3. V kariéře porazil Argentince už podruhé, před rokem jej vyřadil v jediném dosavadním vzájemném utkání v třetím kole US Open. Na Turnaji mistrů slavil

Turnaj mistrů - Zlatá skupina
Djokovič (2-Srb.) - Del Potro (7-Arg.) 7:5, 6:3. 

Davyděnko (4-Rus.) - Tsonga (6-Fr.) 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (7:0).

Djokovič premiérový triumf, loni při svém debutu neuhrál ve třech utkáních ani set.

Další nováček v Šanghaji Tsonga sehrál se čtvrtým nasazeným Davyděnkem naprosto vyrovnanou partii. První set vyhrál ve zkrácené hře, druhý ale ztratil 4:6. V rozhodující sadě Tsonga nejprve odvrátil hrozbu porážky, když sebral soupeři servis ve chvíli, kdy ten podával na vítězství. Nakonec znovu rozhodoval až tie-break, v kterém už Francouz neuhrál proti čtyřnásobnému účastníkovi turnaje ani jeden míč.

V Šanghaji jsou ve hře dotace v celkové výši 4,450 milionu dolarů, vítěz dvouhry získá nejméně 600.000.

Foto: AP

Autor: ČTK

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ