Turnaj mistryň: finále bude <span>v režii sester Williamsových</span>

Sport
31. 10. 2009 17:25
Venus Williamsová se probojovala do finále turnaje.
Venus Williamsová se probojovala do finále turnaje.
Venus Williamsová se probojovala do finále turnaje.O titul na tenisovém Turnaji mistryň si zahrají sestry Williamsovy. V prvním dnešním semifinále nejprve postoupila starší Venus, která v Dauhá porazila 5:7, 6:3 a 6:4 Srbku Jelenu Jankovičovou. Ve druhém duelu vedla mladší Serena nad Caroline Wozniackou 6:4 a 0:1, poté musela mladá Dánka kvůli zranění břišních svalů vzdát.

Obhájkyně prvenství Venus Williamsová se s Jankovičovou utkala v semifinále závěrečného podniku sezony už loni a i výsledek zůstal stejný. Vyrovnaný duel musel rozhodnout až třetí set, v němž slavila úspěch zkušenější Američanka. Ta vyrovnala vzájemnou bilanci s bývalou světovou jedničkou Jankovičkovou na 5:5, přičemž jen jeden souboj skončil po dvou setech.

Tenisový Turnaj mistryň v Dauhá
Dvouhra - semifinále:
S. Williamsová (2-USA) - Wozniacká (4-Dán.) 6:4, 0:1 skreč, V. Williamsová (7-USA) - Jankovičová (8-Srb.) 5:7, 6:3, 6:4.
Čtyřhra - semifinále:
Blacková, Huberová (1-Zimb./USA) - Stubbsová, Stosurová (4-Austr.) 3:6, 7:6 (7:3), 10:8.
Zápas příliš tenisové krásy nepřinesl. Obě hráčky se předháněly v nepřesných úderech a ani podání nebylo jejich silnou zbraní. Venus Williamsová vyrobila 11 dvojchyb, které kompenzovala deseti esy. Jankovičová po vyhraném prvním setu začala více kazit a často gestikulovala směrem ke svému trenérovi. Recept na zlepšení své hry ale nenašla.

"Měla jsem hodně šancí i ve druhém setu, ale pak jsem o vše přišla. Teď mě čeká dovolená a pak se mohu soustředit i na jiné věci než je tenis," dodala po posledním zápase své sezony Srbka.

Oproti Venus, která prohrála dva zápasy v základní skupině, předvádí v Dauhá Serena suverénní výkony. Po třech výhrách se jí dařilo i v semifinále, přestože s Wozniackou ztratila v prvním setu třikrát podání a i druhé dějství zahájila Dánka brejkem. Jenže podobně jako v předchozích zápasech ji trápilo svalové zranění a už v průběhu prvního setu se nechala ošetřovat.

Na rozdíl od vítězného duelu s Věrou Zvonarevovou, kdy dohrála v křečích třísetovou bitvu, tentokrát nemohla dál pokračovat a během dvou týdnů vzdala druhý zápas. Na posledním turnaji v Lucemburku skrečovala vyhraný zápas za stavu 7:5 a 5:0 Anne Kremerové a ocitla se v podezření ženské asociace. "Trápila se od počátku turnaje a je neuvěřitelnou bojovnicí, že vůbec přišla na kurt a pokusila se hrát," vyzdvihla přístup soupeřky Serena.

Sestry Williamsovy už se v Dauhá utkaly v základní skupině, velkou bitvu vyhrála Serena 5:7, 6:4 a 7:6. Ta také vede bilanci vzájemných duelů 12:10.

Foto: ČTK
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

FIFA vydělává dvakrát: přeprodej lístků žene ceny do extrému, finále za 48 milionů korun

Sport
24. 4. 2026
ilustrační obrázek

Itálie se nekvalifikovala na MS? Nevadí, stačí jeden telefonát do Bílého domu

Sport
23. 4. 2026
Jan Tomajko, hlavní trenér české hokejové reprezentace do 18 let

Mistrovství světa hokejistů do 18 let startuje: Češi narazí hned na Američany

Sport
22. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ