Únava? Ta přijde až po turnaji, doufá Kvitová před osmifinále

Sport
1. 9. 2012 08:52
Petra Kvitová na US Open.
Petra Kvitová na US Open.

Česká tenistka Petra Kvitová si po zápase s Francouzkou Pauline Parmentierovou pochvalovala kvalitu svého servisu. Na grandslamovém US Open díky němu získává hodně bodů a doufá, že jí pomůže i v osmifinále proti Marion Bartoliové. V něm bude pátá nasazená hráčka útočit na vylepšení newyorského maxima z roku 2009.

"Hodně jsem servis měnila, což soupeřce vadilo. Pro mne bylo důležité udržet si servis, abych potom mohla čekat na game, kdy budu returnovat a mít šanci ji brejknout," řekla Kvitová Radiožurnálu.

Doufá, že se její cesta letošním US Open nezastaví ani na Bartoliové. "Přijela jsem hrát co nejdéle. A to chtění pořád je, ráda bych ještě pokračovala," uvedla.

Letos Bartoliovou porazila na Hopmanově poháru i nedávno na turnaji v Montrealu. Tam jí dovolila jen dvě hry, ale v New Yorku očekává vyrovnanější zápas. Turnajová pětka může těžit ze znalosti hry jedenácté hráčky světa. "Hraje ploché údery z obou stran. Vím, co od ní čekat. A co by na ni mohlo platit."

Na vítězné vlně zatím necítí únavu z nabitého programu posledních týdnů, i když s ní časem počítá. "Snažím se na to nemyslet, jenže až to tady skončí, asi to na mě padne," poznamenala česká fedcupová reprezentantka.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ