V Davis Cupu slaví postup Němci, Španělé a Francouzi

Sport
11. 2. 2007 16:08
bez popisku 2661
bez popisku 2661

Němečtí tenisté si dnešní výhrou v první dvouhře zajistili postup do čtvrtfinále Světové skupiny Davisova poháru. Slavit mohou také Španělé a Francouzi.

Třetí bod v duelu s Chorvatskem vybojoval pro Německo Tommy Haas vítězstvím v krefeldské hale nad Ivanem Ljubičičem po setech 6:2, 7:6 a 6:4.

Španělský tým posunula do dalšího kola bezproblémová výhra Fernanda Verdaska nad Švýcarem Stephanem Bohlim v poměru 6:3, 6:3, 6:2. Hostující tenisté se v Ženevě museli obejít bez týmové jedničky a celkové světové dvojky Rafaela Nadala, který chyběl kvůli svalovému zranění. Španělé se utkají s vítězem zápasu Česko - USA.

Francouzský postup režíroval Richard Gasquet, který ve třech setech porazil Rumuna Andreie Pavla 6:3, 6:2 a 7:5.

V pětisetovém dramatu dnes vybojoval švédským tenistům postup do čtvrtfinále Světové skupiny Davisova poháru Robin Söderling. Porazil domácího Bělorusa Maxe Mirného 6:7, 7:5, 6:7, 7:6 a 6:3. Vyrovnaná bitva, kterou třikrát rozhodoval tie-break, trvala čtyři hodiny.

Obhájci trofeje Rusové ztratili dobře rozehraný zápas Světové skupiny Davisova poháru v Chile. Marat Safin dnes nestačil na Fernanda Gonzaleze, který po výhře 6:3, 7:5 a 6:4 vyrovnal na 2:2. Rusové přitom vedli po úvodních dvouhrách už 2:0. O postupujícím týmu rozhodne souboj Massua s Andrejevem.

Poslední dvouhra bude také rozhodovat o osudu utkání Belgie s Austrálií. Podobně jako Rusové ztratili domácí tenisté v Lutychu dvouzápasové vedení. Po sobotním vítězství ve čtyřhře dnes vyrovnal Lleyton Hewitt, který porazil Oliviera Rochuse. Bývalá světová jednička sice vedla po dvou setech 2:0, domácí hráč však nakonec podlehl až po více než čtyřech hodinách v pátém setu.

Loňští finalisté Argentinci vybojovali v Rakousku postup do čtvrtfinále. Juan-Martin Del Potro porazil v pěti setech domácího Jürgena Melzera.

Ženeva: Švýcarsko - Španělsko 2:3
Chiudinelli - Ferrer 3:6, 6:3, 6:3.

Clermont-Ferrand: Francie - Rumunsko 4:1.
Clement - Mergea 7:5, 7:6 (7:3).

Krefeld: Německo - Chorvatsko 3:2
Becker - Čilič 4:6, 6:1, 1:6. 

La Serena: Chile - Rusko 2:2
Gonzalez - Safin 6:3, 7:5, 6:4.

Linec: Rakousko - Argentina 1:3
Melzer - Del Potro 6:7 (4:7), 6:3, 4:6, 6:4, 2:6.

Lutych: Belgie - Austrálie 2:2
O. Rochus - Hewitt 2:6, 3:6, 7:6 (7:4), 6:3, 1:6. 

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Fotbalový klub Bohemians Praha 1905 představil 12. května 2025 budoucí podobu stadionu v Ďolíčku (na vizualizaci).

Bohemians představili nový Ďolíček. Bude mít unikátní východní tribunu

Sport
12. 5. 2025

Slávie neměla nad Spartou vyhrát, mohla to být plichta. Byla tam ruka

Sport
12. 5. 2025

Hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 5:4 v prodloužení, rozhodl Červenka

Sport
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ