V Monte Carlu vyhrál Djokovič, ve finále porazil Nadala

Sport
21. 4. 2013 17:33
Novak Djokovič si v Monte Carlu došel pro devátý titul.
Novak Djokovič si v Monte Carlu došel pro devátý titul.

Vítězná série Rafaela Nadala na turnaji kategorie Masters v Monte Carlu po 46 zápasech skončila. Na cestě k devátému titulu španělského tenistu ve finále zastavil Srb Novak Djokovič, který vyhrál 6:2 a 7:6.

Djokovič, který s Nadalem prohrál poslední tři zápasy včetně loňského finále v Monte Carlu, vstoupil do utkání ve velkém stylu a rychle vedl 5:0. Šestadvacetiletý Španěl pak srovnal herně krok, zkorigoval výsledek úvodní sady na 2:6 ze svého pohledu a ve druhém setu měl dlouho navrch.

Vedení 4:2 sice ještě ztratil, ale pak v jedenáctém gamu znovu sebral Djokovičovi podání a za stavu 6:5 šel podávat na zisk setu. První hráč světa ho však o servis připravil čistou hrou a vynutil si tie-break. V něm měl Djokovič navrch a chybujícímu Nadalovi povolil jediný míček. Po necelých dvou hodinách se tak po triumfech v Dubaji a na Australian Open radoval ze třetího letošního titulu.

Nadal v Monte Carlu prohrál po deseti letech, naposledy ho porazil v roce 2003 Argentinec Guillermo Coria.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se stal mistrem Evropy na kilometru. Olympijský šampion na šampionátu v portugalském Montemoru-o-Velho ve finiši porazil Rusa Zachara Petrova a má 14. evropský titul.

Kanoista Fuksa je mistrem Evropy na kilometru, Dostál má stříbro na pětistovce

Sport
13. 6. 2026
Ladislav Krejčí reaguje po prohře s Jižní Koreou

MS ve fotbale: Češi po těsné porážce s Koreou věří v postup: „Musíme to zvládnout“

Sport
12. 6. 2026
Česká republika x Jižní Korea, Mistrovství světa ve fotbale 2026

Krejčího gól nestačil. Češi v závěru ztratili vedení a podlehli Koreji

Sport
12. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ