<span>Vaidišová</span> se dál trápí. V Římě vypadla v kvalifikaci

Sport
2. 5. 2009 15:18
Tenistka Nicole Vaidišová na archivním snímku.
Tenistka Nicole Vaidišová na archivním snímku.

Tenistka Nicole Vaidišová na archivním snímku.Tenistka Nicole Vaidišová neuspěla v kvalifikaci na antukovém turnaji v Římě. Bývalá česká jednička dnes v závěrečném souboji o postup do hlavní soutěže podlehla Jaroslavě Švedovové z Kazachstánu 2:6 a 5:7. V kvalifikaci s výjimkou grandslamů prohrála Vaidišová poprvé v kariéře.

Jednadvacetiletá rodačka z Moskvy, které patří ve světovém žebříčku 111. místo, si pomohla k vítězství deseti esy. O rok mladší Vaidišové, která je v pořadí WTA na 59. pozici, oplatila porážku z dosavadního jediného vzájemného duelu na halovém turnaji v Moskvě v roce 2007.

Někdejší sedmá hráčka světa musela do kvalifikace poprvé po pěti letech, poté co se letos vinou špatných výsledků v úvodu sezony výrazně propadla ve světovém žebříčku, v němž v březnu klesla až na 80. místo. Po obnovení spolupráce s nevlastním otcem Alešem Kodatem sice dokázala zastavit propad v žebříčku, ale v italské metropoli ji potkal další neúspěch.

Vaidišová v kvalifikaci, v níž byla nasazena jako číslo jedna, vyhrála jen zápas prvního kola se Španělkou Eloisou Compostizodeovou-Andresovou. Místo účasti v hlavní soutěži, dotované dvěma miliony dolarů, si z Říma odveze prémii 2900 dolarů a 20 bodů do žebříčku.

Foto: Robert Sedmík

Autor: ČTK

Další čtení

Na výtržnosti při římském fotbalovém derby doplatilo zraněním 24 policistů

Sport
15. 4. 2025
ilustrační foto

Plivanec na hvězdného cyklistu stál tisíce. Hází po něm i lahve i čepice

Sport
15. 4. 2025
Takhle vypadaly pochodně při olympiádě v Rio de Janeiru

Jak vypadají nové olympijské pochodně? Nechají prý zazářit samotný oheň

Sport
14. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ