Věčně zraněný šampion se na kurty vrátí v říjnu

Sport
31. 8. 2019 10:01
Argentinský tenista Juan Martín del Potro se po zlomenině čéšky vrátí na turnaje v polovině října.
Argentinský tenista Juan Martín del Potro se po zlomenině čéšky vrátí na turnaje v polovině října.

Argentinský tenista Juan Martín del Potro se po zlomenině čéšky vrátí na turnaje v polovině října. Třicetiletý hráč přišel kvůli zranění o Wimbledon i US Open, kde před deseti lety triumfoval a loni až ve finále podlehl Novaku Djokovičovi.

Del Potro si na červnovém turnaji v londýnském Queen's Clubu zlomil čéšku v pravém koleně podruhé během osmi měsíců. Téměř dvoumetrový tenista se podrobil operaci a připustil, že možná odehrál poslední zápas kariéry.

V pátek ale šestnáctý hráč světového žebříčku oznámil, že se přihlásil na říjnové turnaje ve Stockholmu a Vídni. Oba už dokázal v minulosti vyhrát, celkem na okruhu ATP získal 22 titulů.

Zdravotní problémy pronásledují Del Potra celou kariéru. Od triumfu na US Open v roce 2009 podstoupil tři operace levého zápěstí, zákroku se musel podrobit i na pravé ruce, pokaždé se ale dokázal na kurty vrátit. Naposledy kvůli prasklé čéšce přišel o pět turnajů v úvodu této sezony, než se na londýnské trávě znovu zranil.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Česko vs. Řecko: klíčová bitva o Ligu mistrů pokračuje

Sport
20. 3. 2026
ilustrační foto

Osud Zlaté Niké, fotbalové trofeje. Ukradli ji dvakrát, vyčichal ji i pes

Sport
19. 3. 2026

Messi dal 900. gól v kariéře, jako druhý po Ronaldovi

Sport
Aktualizováno: 19. 3. 2026 08:50

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ