Veselý si o titul z Marrkákeše nezahraje, prohrál s Čoričem

Sport
9. 4. 2016 19:15
Jiří Veselý.
Jiří Veselý.

Tenista Jiří Veselý si o titul na turnaji v Marrákeši nezahraje. Český daviscupový reprezentant podlehl v semifinále na marocké antuce třetímu nasazenému Chorvatovi Bornu Čoričovi po setech 6:7 a 6:7.

Zápas mezi dvaadvacetiletým Veselým a o tři roky mladším Čoričem přinesl vyrovnanou bitvu, jež vyvrcholila ve dvou zkrácených hrách, které Chorvat ovládl shodně 7:5. V koncovce první sady mu Veselý daroval setbol dvojchybou, když za stavu 5:5 riskoval u druhého podání. Talentovaný Čorič následně zakončil set prohozem Veselého u sítě.

Příbramského rodáka těsná ztráta setu nezlomila a v druhé sadě se rychle ujal vedení 3:0. Čorič však odpověděl ziskem dalších tří gamů a opět se šlo do tie-breaku. V něm více chyboval Veselý - nejprve dal Čoričovi minibrejk dvojchybou a v následné výměně poslal bekhend v nadějné situaci do sítě.

Chorvat tak získal za stavu 6:4 dva mečboly. První z nich Veselý odvážným útokem síti odvrátil, ale poté při vlastním podání poslal míč do autu a po dvou hodinách zápas ukončil. Čoričovi podlehl ve dvou setech letos podruhé, poprvé to bylo v únoru v Dubaji.

Veselý vypadl na Grand Prix Hassana II. v semifinále stejně jako loni, kdy se ještě hrálo v Casablance. Své dosud jediné finále na ATP Tour absolvoval český tenista loni v Aucklandu.

Čorič si o první titul v kariéře zahraje v neděli s Argentincem Federicem Delbonisem.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

Útočník Patrik Schick (na snímku z 26. března 2026) po vyřazení českých fotbalistů na MS už po skupině ukončil reprezentační kariéru. Rozhodnutí zvažoval již delší dobu.

Útočník Schick po vyřazení českých fotbalistů z MS ukončil reprezentační kariéru

Sport
25. 6. 2026
Trenér české reprezentace Miroslav Koubek během fotbalového zápasu skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Koubek po krachu na šampionátu: Výkony nebyly dobré, ale hodlám pokračovat

Sport
Aktualizováno: 25. 6. 2026 07:40
Ladislav Krejčí reaguje po fotbalovém utkání skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Krutý konec na Aztéckém stadionu: Čeští fotbalisté prohráli s Mexikem a balí kufry

Sport
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ