Vládkyní je Williamsová, těhotenství navzdory. Mezi muži vítězí Federer

Sport
31. 12. 2017 14:00
Serena Williamsová ovládla anketu Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) o nejlepšího světového sportovce.
Serena Williamsová ovládla anketu Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) o nejlepšího světového sportovce.

Anketu Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) o nejlepšího světového sportovce končícího roku ovládli tenisté. Mužskou kategorii vyhrál v hlasování 517 novinářů ze 112 zemí Švýcar Roger Federer, ženskou část Američanka Serena Williamsová.

Federer zvítězil v anketě po deseti letech a celkově počtvrté, čímž se přiblížil rekordmanovi Usainu Boltovi, jenž má na kontě šest triumfů. Slavný švýcarský tenista se v roce 2017 vrátil na ATP Tour po dlouhé zdravotní pauze a vyhrál sedm turnajů včetně grandslamů Australian Open a Wimbledonu.

Šestatřicetiletý Federer dostal 928 bodů a výrazně předčil portugalského fotbalistu Cristiana Ronalda (788) a jeho argentinského rivala Lionela Messiho (530).

Mnohem vyrovnanější byly výsledky ženské ankety, kterou vyhrála popáté v kariéře Serena Williamsová o pouhých 20 bodů před maďarskou plavkyní Katinkou Hosszúovou. Třetí v hlasování novinářů skončila americká atletka Allyson Felixová.

Šestatřicetileté Williamsové stačil k triumfu pouhý měsíc - díky triumfu na lednovém Australian Open získala rekordní 23. grandslamový titul a tím její sezona skončila, neboť byla těhotná. V září přivedla na svět dceru Alexis Olympii, ale ještě před koncem roku se k tenisu vrátila na exhibici v Abú Zabí.

Nejlepším týmem roku byl zvolen fotbalový Real Madrid před reprezentací Německa a šampiony basketbalové NBA Golden State Warriors.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kamran Jebreili

Další čtení

Sabastian Sawe po vítězství v elitním závodě mužů během 2026 London Marathon.

Světová atletika má nový milník. Sawe zaběhl maraton za 1:59:30

Sport
26. 4. 2026
ilustrační obrázek

V Itálii skončil šéf fotbalových rozhodčích, čelí obvinění z podvodu

Sport
26. 4. 2026
ilustrační obrázek

FIFA vydělává dvakrát: přeprodej lístků žene ceny do extrému, finále za 48 milionů korun

Sport
24. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ