Wozniackou dělí od postu jedničky výhra nad Kvitovou

Sport
6. 10. 2010 15:05
Caroline Wozniacká se nejspíše brzy stane světovou jedničkou.
Caroline Wozniacká se nejspíše brzy stane světovou jedničkou.

Dánskou tenistku Caroline Wozniackou dělí už jen jedna výhra od postu světové jedničky. Na turnaji v Pekingu dnes porazila Italku Saru Erraniovou 6:4, 6:2, a pokud ve třetím kole zdolá českou hráčku Petru Kvitovou, nahradí v čele pořadí Američanku Serenu Williamsovou.

Dvacetiletá Wozniacká má se stejně starou Kvitovou pozitivní bilanci. Poslední vzájemný zápas sice na trávě ve Wimbledonu při svém tažení do semifinále vyhrála česká tenistka a soupeřce ve 4. kole nedovolila ani set, letos v Madridu a před rokem v Bastadu však vyhrála Dánka.

Wozniacká se prvnímu místu výrazně přiblížila minulý týden na turnaji v Tokiu, kde získala titul. Snížila tak náskok o devět let starší Williamsové, která kvůli zranění nohy od Wimbledonu nehraje, na 310 bodů.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ