Za titul odměna. Halepová bude rumunskou vlajkonoškou v Tokiu

Sport
18. 7. 2019 06:30
Rumunská tenistka Simona Halepová.
Rumunská tenistka Simona Halepová.

Po zisku wimbledonského talíře pro šampionku travnatého grandslamu si tenistka Simona Halepová splní další sen. Za rok na olympijských hrách v Tokiu by měla být vlajkonoškou rumunské výpravy. O této poctě se dozvěděla během slavnostní recepce na letišti v Bukurešti po návratu z Londýna, kde rovněž převzala státní vyznamenání.

Sedmadvacetiletá Halepová dobyla Wimbledon v sobotu a suverénním způsobem. Americkou favoritku Serenu Williamsovou ve finále deklasovala dvakrát 6:2. Po návratu domů a přivítání na letišti se obrátila na předsedu národního olympijského výboru, zda by v Tokiu mohla nést vlajku. Mihai Covaliu souhlasil.

"Všichni to slyšeli," pronesla s úsměvem Halepová a slíbila, že zisk olympijské medaile je jejím dalším velkým cílem.

Na předchozích hrách v roce 2016 v Riu de Janeiro byli vlajkonoši někteří její kolegové. Brity například vedl Andy Murray, španělskou reprezentaci Rafael Nadal a dánskou Caroline Wozniacká.

Autor: ČTK Foto: ČTK , imago sportfotodienst/Lin Huifen,via www.imago-images.de

Další čtení

ilustrační foto

Řádění fanoušků Slavie vyšetřuje policie jako trestné činy

Sport
13. 11. 2025
Zleva bývalý fotbalista Tomáš Řepka a režisér a promotér Petr Větrovský pózují s dresem West Hamu na tiskové konferenci k dokumentárnímu filmu

Film Řepka: Hříšník poodkryl tajemství ztracené týmové pokladny Sparty

Sport
12. 11. 2025
ilustrační foto

Turecký fotbal pohlcuje monstrózní aféra. Tisíc hráčů se asi zapletlo do sázek

Sport
11. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ