Zápis do historie! Sestry Plíškovy ovládly debl a jsou třetí nejúspěšnější

Sport
14. 9. 2014 13:42
Tenistka Karolína Plíšková prohrála i třetí letošní finále na okruhu WTA.
Tenistka Karolína Plíšková prohrála i třetí letošní finále na okruhu WTA.

Sestry Plíškovy získaly deblovou trofej na turnaji WTA v Hongkongu a Karolína si tak částečně spravila chuť po prohraném finále ve dvouhře. S dvojčetem Kristýnou se díky třetímu letošnímu titulu staly druhou nejúspěšnější sesterskou dvojicí v tenisové historii.

Karolína Plíšková nedělníí finálový den v Asii nezačala špatně, ale vedení 5:1 nad Němkou Sabine Lisickou neudržela a po 78 minutách prohrála 5:7 a 3:6. Singlové finále letos prohrála už potřetí po turnajích v únoru v thajské Pattayi a v květnu v Norimberku.

V Hongkongu, kam se ženský tenis vrátil po 21 letech, toužila sérii finálových porážek ukončit a stát se podruhé v kariéře šampionkou, což se jí prvně povedlo loni v Kuala Lumpuru. I přes závěrečnou prohru si ve světovém žebříčku polepší z 36. místa na dvaatřicáté, což je pro ni nové maximum.

Dvaadvacetileté sestry z Loun následně získaly společně křišťálovou trofej z dílny české sklářské a designérské společnosti Lasvit. První mečbol nevyužily, následně rakousko-australské dvojici Patricia Mayrová-Achleitnerová, Arina Rodionovová samy jeden odvrátily a nakonec se mladé Češky radovaly po vydřené výhře 6:2, 2:6 a 12:10.

Vyrovnaly se tak historicky druhé nejúspěšnější sesterské dvojici Ukrajinkám Aljoně a Kateryně Bondarenkovým. Suverénně nejlepší jsou americké hvězdy Serena a Venus Williamsovy s 21 společnými tituly.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Kin Cheung

Další čtení

ilustrační foto

Hýbejme se! To, že to neděláme, nás stojí 40 miliard ročně, ukázala analýza

Sport
13. 5. 2025
Tour de France - Alpy

Asi se něco chystá. Češi by mohli pořádat start cyklistické Tour de France

Sport
13. 5. 2025
ilustrační foto

Velké manévry v Olomouci kvůli fandům Sparty. Policie říká: Velmi rizikové

Sport
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ