Zdravotní problémy přetrvávají. Šafářová turnaj v Praze nestihne

Sport
23. 4. 2018 08:53
Lucie Šafářová si na pražském turnaji WTA nezahraje.
Lucie Šafářová si na pražském turnaji WTA nezahraje.

Tenistka Lucie Šafářová má stále zdravotní problémy a nezúčastní se ani turnaje WTA Tour v Praze, který předloni vyhrála. Divokou kartu do hlavní soutěže J&T Banka Prague Open dostala bývalá osmifinalistka Wimbledonu Tereza Smitková. Oznámila to ředitelka turnaje Petra Černošková

Akce s dotací 250.000 dolarů se na antuce ve Stromovce uskuteční od 30. dubna do 5. května a jejími hvězdami budou Karolína Plíšková a Petra Kvitová.

Jednatřicetiletá Šafářová onemocněla během únorového turnaje v Dubaji. Má problém s imunitou, vynechala americké turnaje v Indian Wells i v Miami a také víkendový Fed Cup. Letos odehrála pouze šest zápasů (2:4).

"Musela se z Prahy odhlásit, bohužel. Zkusila trénovat a musela přestat," řekla Černošková novinářům o aktuálně 50. hráčce světa. V Praze měla hrát Šafářová počtvrté, předloni ve finále porazila Australanku Samanthu Stosurovou a získala svůj sedmý a zatím poslední triumf ve dvouhře.

V hlavní soutěži má jistou účast sedm domácích hráček. Spolu se světovou šestkou Karolínou Plíškovou a desítkou Kvitovou se přímo kvalifikovaly také Barbora Strýcová, Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková a loňská finalistka Kristýna Plíšková. "A kartu od nás dostane Tereza Smitková," doplnila Černošková.

Výkony Karolíny Plíškové a Kvitové ve víkendovém semifinále Fed Cupu v Německu pořadatelé berou rovněž jako pozvánku pro fanoušky do ochozů. "Holky mají formu jako hrom a diváci se mají na co těšit," řekla ředitelka turnaje.

Organizátoři finišují s úpravami kurtů a areálu. Kapacitu hlediště na dvorci číslo jedna navýšili na dva tisíce míst a přejí si, aby vydrželo teplé počasí a nebylo chladno a deštivo jako před rokem. "Kdyby nepršelo a nemrzlo, byli bychom rádi," řekla Černošková.

Titul bude obhajovat Mona Barthelová z Německa. Hlavní soutěž bude rozlosována v sobotu, kdy začne kvalifikace.

Před finále zástupci organizace WTA uctí památku loni zesnulé Jany Novotné. Přítomna bude i tenisová legenda Martina Navrátilová.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Dita Alangkara

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ