Ukrajina

Sport
27. 4. 2007 11:44

Devatenáct krajánků zařadil do nominace trenér Ukrajiny Alexandr Seukand. V kádru ale chybí hned několik hráčů z ruské superligy, kteří raději odmítli účast na šampionátu, aby nebyli považováni v Rusku za cizince. Pokud by na světovém šampionátu nastoupili, jejich kluby by za to musely zaplatit.

Proto v pětadvacetičlenném kádru chybí brankář Konstantin Simčuk z CSKA Moskva, obránci Artěm Ostrouško z Tveru, Gennadij Razin s útočníkem Andrejem Michnovem z Kazaně, Sergej Varlamov z Novosibirsku, Vadim Šachrajčuk z Dynama Moskva a další. Tým neposílí ani nikdo ze zámoří. Omluvili se útočníci Ruslan Fedotěnko z Tampy Bay, Alexej Ponikarovskij z Toronta i obránce Anton Babčuk z Caroliny.

Třináctka hráčů kádru pro šampionát v Moskvě působí v Bělorusku, pětice v Rusku, přičemž největší osobností je Vjačeslav Zavalňuk z mistrovského Magnitogorsku. Při velkých absencích bude hrát obránce Metallurgu v útoku. Forvard Sergej Charčenko hraje ve Velké Británii za Hull Stingrays. Šestice hokejistů dostala důvěru z ukrajinské domácí soutěže a mezi nimi jsou i bek Oleg Blagoj a útočník Alexandr Bobkin ze Sokolu Kyjev, kteří budou na úvod jen náhradníky. 

Brankáři: Igor Karpenko (Dynamo Minsk/Běl.), Alexandr Fjodorov (Mogilev/Běl.), Vadim Seliverstov (Berkut Kyjev)

Obránci: Denis Isajenko, Vitalij Timčenko (oba Gomel/Běl.), Jurij Guňko, Oleg Blagoj (oba Sokol Kyjev), Sergej Klimentěv (Tver/Rus.), Sergej Srjubko (Dmitrov/Rus.), Vitalij Ljutkevič (Keramin Minsk/Běl.), Alexandr Pobědonoscev (Mogilev/Běl.), Jurij Navarenko (Vitebsk/Běl.) 

Útočníci: Alexandr Matvijčuk, Vasil Bobrovnikov, Alexandr Bobkin (všichni Sokol Kyjev), Vjačeslav Zavalňuk (Magnitogorsk/Rus.), Dmitrij Cyrul (Voskresensk/Rus.), Vitalij Donika (Almetěvsk/Rus.), Valentin Oleckij (Gomel/Běl.), Roman Salnikov (Keramin Minsk/Běl.), Alexandr Matěruchin (Mogilev/Běl.), Oleg Šafarenko (Dynamo Minsk/Běl.), Vitalij Semenčenko (Junosť Minsk/Běl.), Artěm Hniděnko (Vitebsk/Běl.), Sergej Charčenko (Hull/Brit.)

Autor: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ